Slávka Kellová Futbal

Áčko na domácej pôde vyhralo

V sobotu odohralo mužstvo MFK Tatran Liptovský Mikuláš zápas proti Dolnému Kubínu. Prvoligový zápas skončil výhrou 1:0 pre domáce mužstvo.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dolný Kubín 1:0 (0:0)

Gól: 48. A. Kmeť ŽK: 36. Bezák, 60. Kandera, 87. Kmeť – 32. Holub, 38. Harčár, 86. Zlatohlavý Rozhodovali: Michlian – Mókoš, Súkeníková 300 divákov

Stretnutie sa hralo v silnom vetre. Obe mužstva si v prvom polčas vypracovali niekoľko gólových šancí. Domáci hráč Urban mal dobrú šancu, ale na dobrý pas od spoluhráča nedosiahol. Najväčšiu šancu v prvom polčase nevyužil Šlosár z MFK Tatran, keď po peknej prihrávke Latiaka sa ocitol priamo pred brankárom Trabalíkom, ktorý jeho strelu na bránku chytil. V závere prvého polčasu mieril tesne nad bránku domácich hosťujúci Velický.

Hneď v úvode druhého polčasu sa domáci ujali vedenia v stretnutí, keď po kope z rohu otvoril skóre Andrej Kmeť – 1:0. Hráč hostí Drengubjak v 53 minúte vystrelil z 25 metrov na bránku domácich. Bbrankár Rakovan loptu vyrazil na roh. V 64. minúte Dolnokubínec Podolský netrafil z hranice pokutového územia, keď bola mikulášska obrana úplne dezorientovaná. V 80. minúte nastúpil na trávnik po dlhej dobe spôsobenú zranením domáci Balluch. Hneď po nástupe na trávnik nevyužil obrovskú šancu, keď jeho strela len tesne minula Trabalíkovú bránku. Po obojstranne ťažkom stretnutí sa nakoniec radovalo z výhry domáce mužstvo.