Slávka Kellová Futbal

Áčko prehralo v Michalovciach

V výsledkom 3:0 vyprevadili Michalovčania mikulášskych futbalistov zo svojho trávnika. V tabuľke tak Liptovský Mikuláš ostáva na ôsmej priečke s 33 bodmi.

Stretnutie v neprospech MFK Liptovský Mikuláš ovplyvnila šiesta minúta, v ktorej mikulášsky brankár Rakovan fauloval unikajúceho protihráča mimo pokutového územia, za čo videl červenú kartu. Od tohto momentu domáci prevzali iniciatívu. Domáci tím si vytvoril niekoľko sľubných akcií keď dvakrát nastrelili brvno. Prevahu v poli sa im podarilo využiť až v 21. minúte a to Kuncovi, ktorý otvoril skóre (1:0). O štyri minúty pridal druhý presný zásah domácich aj Ruskovský (2:0). Za nepriaznivého stavu v 43. minúte mali hostia veľkú šancu na strelenie gólu, keď po presnej prihrávke Latiaka šiel do brejku Šlosár, ktorý však nedokázal premeniť aj zásluhou dobre chytajúceho brankára domácich. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo hneď po šanci Mikulášanov, keď v 44. minúte svojim druhým gólom Kunc zvýšil vedenie domácich na 3:0. Po zmene strán tempo hry upadlo. Hostia si vytvorili ešte jednu jasnú gólovú šancu, ale ani teraz k nim šťastena nebola naklonená. V 76. minúte striedajúci hráč domácich Špilár nedokázal premeniť pokutový kop a to ani na dvakrát, zásluhou výborného zákroku Šavola.