Vodný slalom

100% úspechom sa pre Slovensko skončila piatková kvalifikácia finále Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu. Všetkých 12 lodí postúpilo do semifinále.

Ilustračný obrázok k článku Augsburg: V kvalifikácii finále SP vo vodnom slalome všetky mikulášske lode do semifinále!

Piate a zároveň i záverečné kolo tohtoročného seriálu Svetového pohára prialo i lodiam Dukly Liptovský Mikuláš. Všetkých sedem zástupcov v šiestich lodiach z Liptova postúpilo ďalej. Najúspešnejší z Mikulášanov bol šiesty Alexander Slafkovský v mužskom singli. O priečku nižšie skončil jeho kolega Michal Martikán a kajakárska veteránka Elena Kaliská.

Do semifinále z desiatej priečky postúpil aj kajakár Halčin, zo 17. miesta deblisti Kučera s Bátikom a z 19. pozície ide ďalej i kajakár Ján Šajbidor. Šesť lodí bude mať v semifinále i oddiel ŠKP Bratislava. Za pozornosť stojí najmä tohtoročná neotrasiteľná dominancia bratrancov Škantárovcov, tí zvíťazili i v dnešnej kvalifikácii deblu.

V Augsburgu je v sobotu z pohľadu Slovenska na programe semifinále (9:00) a finále (12:32) mužského singlu a kajaku, ako i súťaž hliadok (15:15). V nedeľu Svetový pohár vyvrcholí semifinálovými a finálovými jazdami v ženskom kajaku a mužských debloch (9:30, resp. 12:02). Definitívnu bodku dá súťaž hliadok (14:00).