Basketbalisti sa predstavili v oklieštenej zostave

Družstvo mužov Mestského basketbalového klubu Liptovský cestovalo počas víkendu na ďalšie zápasy nadstavby na palubovky súperov.

Michal Paška

V Lučenci a v Rožňave sa však predstavilo vo výrazne oklieštenej zostave, keď z rôznych príčin v zostave chýbali Jamsila, Blcháč, Vaňko, Povolný, Šulo, Badinka, Bekeč. To sa prejavilo v oboch zápasoch.

Zápas v Lučenci sa pre nás vyvíjal dobre až do začiatku poslednej štvrtiny. Vybudovali sme si až 10-bodový náskok, ktorý ale početná a behavá zostava domácich v polovici poslednej časti zmazala. V závere mali viac síl domáci a otočili výsledok vo svoj prospech. Za zmienku stojí strelecká produktivita Császáriho a Droppu, keď obaja zaťažili konto domácich piatimi úspešnými trojbodovými strelami. Martin Droppa mohol dokonca poslať zápas do predĺženia, keď jeho ťažká strela v poslednej sekunde skončila na obruči…

Nedeľný zápas v Rožňave sme domácim dokázali vzdorovať len v prvom polčase. V tretej časti sa prejavila únava nášho úzkeho kádra z predchádzajúceho zápasu a navyše našu hru zabrzdilo zranenie rozohrávača Tomáša Császáriho. Domáci to využili na zvýraznenie náskoku a pohodlné víťazstvo.

Lučenec – MBK Liptovský Mikuláš 77:74 (29:36) Body MBK LM: Császári 22, Škorupa 18, Droppa 17, Králik 7, Palaj 4, Chomo 4, Grigar 2.

Rožňava – MBK Liptovský Mikuláš 83:66 (37:35) Body MBK LM: Chomo 15, Škorupa 13, Droppa 12, Králik 11, Palaj 6, Grigar 3, Császári.

Starší žiaci cestovali na ďalšie zápasy do Prievidze a Serede. V prvom zápase boli jasným favoritom domáci Prievidžania. Celý prvý polčas naše družstvo pôsobilo sympatickým dojmom a domácim dovolilo relatívne malý náskok. Potom však prišla nevydarená tretia štvrtina, v ktorej sme veľkým počtom zbytočných chýb dovolili domácemu družstvu odpútať sa na výrazný bodový rozdiel.

V nedeľnom zápase v Seredi sa naši chlapci chceli pokúsiť potrápiť domácich a pokúsiť sa o dobrý výsledok. Toto predsavzatie však pochovala naša úspešnosť streľby, keďže v tomto ukazovateli sme absolútne vybuchli. Chlapci si dokázali vypracovať dobré strelecké pozície, ale z takmer 50-tich pokusov dokázali premeniť len 5!!

Frustrácia z tejto skutočnosti sa prejavila v závere stretnutia, keď naše družstvo v poslednej štvrtine odišlo aj psychicky a domácim dovolilo zaknihovať pohodlné víťazstvo.

BC Prievidza mládež – MBK Liptovský Mikuláš 114:56 **(53:32) **Body MBK LM: Kozubjak 20, Kapina 10, Bendík 8, Wlachovský 7, Baráth 6, Rázus 3, Zábeľ 2.

Lokomotíva Sereď – MBK Liptovský Mikuláš 74:37 (35:18) Body MBK LM: Kapina 15, Kozubjak 11, Bendík 5, Baráth 4, Wlachovský 2.

Na domácej palubovke sa najbližšie predstavia starší žiaci, ktorí v sobotu 17.3. o 15:00 hodine privítajú Komárno a v nedeľu 18.3. o 10:00 hodine Levice.

zdroj: Martin Králik, MBK LM