Bohatý program Mikulášskeho leta: Všetky podujatia na jednom mieste!

V našom meste to bude aj počas tohto leta poriadne žiť. Pozrite sa, čo sa v metropole Liptova chystá.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Bohatý program Mikulášskeho leta: Všetky podujatia na jednom mieste!
Zdroj: TASR

Námestie v Liptovskom Mikuláši bude aj tento rok žiť poriadnymi vystúpeniami, ktoré zaručene potešia všetkých. V rámci tohtoročného Mikulášskeho leta sa môžete zabaviť na predstaveniach rôznych hudobných kapiel, alebo si vychutnať premietanie filmov pod holým nebom. Pozrite si kompletný program na blížiace sa letné mesiace.

05. 07. 16:00 Hudobná streda – Mr. Rudy Námestie osloboditeľov

  • Najznámejšie evergreeny v podaní mikulášskeho inštrumentalistu.

05.07. 21:30 Letné kino – AMY Záhrada Múzea Janka Kráľa

06.07. 19:30 Open stage Námestie osloboditeľov

  • Priestor pre začínajúcich umelcov nielen z Liptovského Mikuláša.

07.07. 16:00 Mikulášske jednohubky Námestie osloboditeľov

  • Prezentácia hudobníkov, maliarov, sochárov a spevákov v centre pešej zóny.

07.07. 16:00 Jánošíkova cesta -sprievodcovská služba Informačné centrum

  • Vyberte sa s nami po stopách legendárneho zbojníckeho kapitána Jura Jánošíka.

07.07. 19:15 Nechaj sa zlapať Námestie osloboditeľov

  • Scénka zachytávajúca moment zlapania, mučenia a vypočúvania legendárneho zbojníckeho kapitána Jura Jánošíka.

08.07. 19:30 Duchoňovci – cover Karola Duchoňa Námestie osloboditeľov

  • Kapela talentovaných hudobníkov hrajúcich piesne Karola Duchoňa.

09.07. 19:30 Prešovský dixieland Námestie osloboditeľov

  • Hity jazzovej a populárnej hudby, ktoré boli na výslní hlavne v 20. a 30. rokoch minulého storočia.

12.07. 16:00 Hudobná streda – Janko Majerčík Námestie osloboditeľov

  • Populárny mikulášsky pesničkár a skladateľ.

12.07. 21:30 Letné kino – Dánske dievča Záhrada Múzea Janka Kráľa

13.07. 19:30 Open stage Námestie osloboditeľov

  • Priestor pre začínajúcich umelcov nielen z Liptovského Mikuláša.

14.07. 13:00 Kaviareň pod holým nebom Námestie osloboditeľov

14.07. 16:00 11 naj historického centra Liptovského Mikuláša Informačné centrum

  • Spoznajte najväčšie turistické atraktivity s bohatou históriou i súčasnosťou, osobnosti či umelecké diela.

14.07. 19:15 Nechaj sa zlapať Námestie osloboditeľov

  • Scénka zachytávajúca moment zlapania, mučenia a vypočúvania legendárneho zbojníckeho kapitána Jura Jánošíka.

14.07. 19:30 Barmanská show Námestie osloboditeľov & módna prehliadka Zdenky Kubányiovej

  • Ukážka profesionálneho barmanského umenia a zručností spojená s módnou show.

14.07. 21:00 Retro tančiareň Záhrada Múzea Janka Kráľa

  • Legendárne evergreeny zahrá do tanca kapela SLOVAK TANGO. Dobový dress code vítaný. Viac info: www.mjk.sk.

15.07. 13:00 Palúčanský deň Futbalový štadión FC 34 Palúdzka

15.07. 21:30 Night Run Námestie osloboditeľov Nočný beh mestom tvorený z dvoch 5 km okruhov na pevnom povrchu so štartom z Námestia osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši.

16.07. 19:30 Liptovská hudobná scéna Námestie osloboditeľov

  • Barbora Hazuchová Talentovaná speváčka z Liptovského Mikuláša, ktorú doprevádza Marek Masarik s kapelou.

19.07. 16:00 Hudobná streda – Spectrum Námestie osloboditeľov

  • Domáca skupina hrajúca prevažne hity slovenskej a českej populárnej scény.

19.07. 21:30 Letné kino – Sully Záhrada Múzea Janka Kráľa

20.07. 19:30 Open stage Námestie osloboditeľov

  • Priestor pre začínajúcich umelcov nielen z Liptovského Mikuláša.

21.07. 16:00 Miľníky mikulášskej histórie Informačné centrum

  • sprievodcovská služba

21.07. 19:15 Nechaj sa zlapať Námestie osloboditeľov

  • Scénka zachytávajúca moment zlapania, mučenia a vypočúvania legendárneho zbojníckeho kapitána Jura Jánošíka.

21.-22.07. LIPTOVFEST 2017 Tatrapolis, Tatralandia

23. 07. 10:00 Euroregión „Tatry“ Tour Námestie osloboditeľov

  • Podhale, Spiš, Orava, Liptov.

23.07. 17:00 Rozprávková nedeľa Námestie osloboditeľov

  • O Jackovi a fazuľke – divadlo TAMARIKI.

24.07. 21:30 Bažant kinematograf – Baba z ľadu Námestie osloboditeľov

25.07. 21:30 Bažant kinematograf – Obecná škola Námestie osloboditeľov

26.07. 21:30 Bažant kinematograf – Teória tigra Námestie osloboditeľov

26.07. 16:00 Hudobná streda – Art Septet Nicolaus Námestie osloboditeľov

27.07. 21:30 Bažant kinematograf – Námestie osloboditeľov

  • Sedem zhavranených bratov

27.07. 19:30 Open stage Námestie osloboditeľov

  • Priestor pre začínajúcich umelcov nielen z Liptovského Mikuláša.

28.07. 16:00 Mikulášsky židia – sprievodcovská služba Informačné centrum

28.07. 16:00 Mikulášsky jazzový festival AMC Trio & Ludova Hudba Stana Balaza (SK) Námestie osloboditeľov

  • Ester Wiesner Quartet (SK, DE, AT), Dom kultúry
  • Emil Viklický Trio & Miroslav Hloucal (CZ, SK)

28.07. 19:15 Nechaj sa zlapať Námestie osloboditeľov

  • Scénka zachytávajúca moment zlapania, mučenia a vypočúvania legendárneho zbojníckeho kapitána Jura Jánošíka.

29.07. 16:00 Mikulášsky jazzový festival

  • Pressburger Klezmer Band (SK) Námestie osloboditeľov
  • Tribute to Ján Cikker (SK), Zigniew Namyslowski Quintet (PL) Dom kultúry

30.07. 19:00 Mikulášsky jazzový festival Dom kultúry

  • Transform Quintet (HU), Kinga Glyk Trio (PL),
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame