Michal Paška Basketbal

Boj o záchranu začali výhrou i prehrou

Tím mužov Mestského basketbalového klubu v Liptovskom Mikuláši odoral počas tohto víkendu na domácej palubovke dva dôležité zápasy. Mikulášania sa zachraňujú v prvej lige.

Družstvo mužov zahájilo boje o záchranu v skupine o 9.-16. miesto v 1. lige domácimi zápasmi s BSC Bratislava a MBK Sereď. Sobotný zápas s bratislavským družstvom rozhodli dve šnúry, ktoré hostia urobili na začiatku oboch polčasov. Prvou 18-bodovou zo stavu 5:0 otočili na 5:18 a na začiatku druhého polčasu zmenili stav 41:47 na 41:58. Hostia sa u nás prezentovali veľmi dobre organizovanou hrou a navyše mali neuveriteľne vysoké percento úspešnosti streľby. Naproti tomu náš nevýrazný výkon nemohol znamenať šancu na úspech v tomto zápase.

Do nedeľného stretnutia naše družstvo nastupovalo s cieľom bezpodmienečne zvíťaziť. Mladé družstvo hostí dokázalo s nami držať vyrovnaný krok počas celého prvého polčasu. Tretia štvrtina sa nášmu družstvu vydarila konečne podľa predstáv a do poslednej časti hry sme vstupovali s 15-bodovým náskokom. Miernou stratou koncentrácie sme v posledných minútach dovolili hosťom znížiť na jednociferný rozdiel.

MBK Liptovský Mikuláš – B.S.C. Bratislava 68:92 (37:45) Body: Králik 16, Jamsila 15, Škorupa 11, Bekeč 8, Vaňko 8, Badinka 6, Chomo 2, Blcháč 2.

MBK Liptovský Mikuláš – Lokomotíva Sereď 83:74 (38:33) Body: Škorupa 26, Jamsila 17, Králik 14, Badinka 11, Chomo 7, Bekeč 6, Blcháč 2.

Najbližší zápas odohrá družstvo mužov s v sobotu 28.1.2012 o 17:00, keď v susedskom derby privítame BKM Svit.

zdroj: Martin Králik, MBK Liptovský Mikuláš