Michal Paška Futbal

Domácim darovali víťazstvo po hrubých chybách

Čo i len zisk bodu sa nekoná! V dnešnom stretnutí 28.kola druhej futbalovej ligy sa hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš predstavili v Dubnici. Tá si na svoje konto pripísala cenné víťazstvo, začala doslova raketovo!

Už v 3. minúte bolo 1:0. Skóre otváral hlavičkou Božoň. Tatran mohol vyrovnať v 13. minúte, Fótyikovu strelu jeden z domácich hráčov vykopol v poslednej chvíli. Dubnica sa o desať minút prezentovala Filovou strelou, ktorá minula brvno. Po pol hodine bol rozdiel v skóre dvojgólový po peknom zápise Briganta. Dubnica bola pri chuti. Na 3:0 mohol zvýšiť Šupák, ale Ďurčo v bránke MFK zachránil. Znížiť sa na strane hostí pokúšal Kubus, jeho strela minula dubnickú bránku.

Čo domácim nevyšlo v prvom, vyšlo v druhom polčase. Konkrétne v 58. minúte Brigant nahral Filovi, ktorý sa nemýlil. Tatran sa nevzdával, čo z toho, keď v 64. minúte Fótyik neuspel ani na dvakrát. Rovnako sa neujala ani Labaškova šikovná strela v 82. minúte. Tatranu sa podarilo streliť aspoň čestný gól. V 84. minúte bol jeho autorom Boškovič.

**Peter Kurek, tréner Liptovského Mikuláša: **„Domácim sme darovali víťazstvo. Všetky góly sme inkasovali po hrubých chybách. Súper si nemusel nič vypracovať. Snahu sme mali, skórovali sme však len raz. Striedajúci hráči nepriniesli do hry požadované oživenie.“

MFK Dubnica nad Váhom – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0) Góly:3. Božoň, 30. Brigant, 58. Filo – 84. Boškovič. Žlté karty: Grabež – Fótyik . **Rozhodovali: Leško, Benko, Vindiš. **Liptovský Mikuláš: Ďurčo – Labaška, Janec, Šupej, Rezer, Pastva (Paděra), Kubus (62. Šlosár), Lišivka, Moravčík, Balluch (Boškovič), Fótyik.

ilustračné foto: autor