Slávka Kellová Futbal

Futbalistky Slovana Bratislava zvíťazili v dnešnom finále Slovenského pohára v Liptovskom Mikuláši nad FC Union Nové Zámky 2:1. Zverenky trénerky Kataríny Paxnerovej obhájili triumf nielen z minulej sezóny, ale aj z ročníka 2010/2011.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Finále Slovenského pohára žien. V Mikuláši obhájili Slovanistky

Slovanistky udreli gólovo v 11. minúte, keď dovtedy nevýrazné Bratislavčanky dostala do vedenia pekná strela Šuškovej. Union bol aj ďalej aktívnejší a zaslúženého vyrovnania sa dočkal ešte pred polčasom. V 38. minúte sa až na dvakrát, ale predsa, po peknej kombinácii presadila Rybanská, ktorá najprv trafila v prázdnej bráne obrankyňu, z dorážky sa ale nepomýlila.

Otočiť vývoj mohla v 43. minúte Kolenčiková, ale jej strelu výborne zlikvidovala brankárka Slovana Dahaibiová. Nové Zámky mohli udrieť aj na začiatku druhého polčasu, ale opäť Kolenčíková po prieniku za obranu Slovana neskórovala. A o tri minúty platilo klasické „nedáš-dostaneš“, keď Fecková trafila ľavý horný roh a rozhodla finále, lebo Union v záverečnej desaťminútovke nevyužil ďalšie dve vyložené šance.

„Belasé“ vyhrali v roku 2011 vo finále nad Topoľčanmi 5:0, minulý rok nad Šaľou 2:0. Finále SP hrali aj v roku 2010, v Jalšovom vtedy ale prehrali so Šaľou v rozstrele zo značky pokutového kopu 0:3, keď duel skončil v riadnom hracom čase remízou 1:1.

FC Union Nové Zámky – Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 38. Rybanská – 11. Šušková, 49. Fecková, ŽK: Pračková, Rybárová (obe Slovan), rozhodovali: Štrpková – Súkeníková, Oertová

Zostavy a striedania: Union Nové Zámky: Kubíková – Nagyová (51.Laurincová), Messomová, Korytárová, Kolenčiková, Čupajová, Krisztin, Rybanská, Mgcoyi, Horváthová (72. Fabiánová), Palicová

Slovan Bratislava: Dahaibiová – Mravíková, Šušková, Hollá, Fecková, Vojteková, Fatulová (83. Hviščová), Rybarová, Cerovská, Kujovičová (69. Tóthová), Pračková