Pavol Tomčík Futbal

Futbal v Okoličnom: dve červené karty, tri góly a sklamanie

V sobotu v Okoličnom hostil v rámci 6. kola druhej futbalovej ligy desiaty Liptovský Mikuláš jedenástu Dubnicu nad Váhom. Stretnutie dvoch celkov, ktoré doposiaľ neokúsili chuť víťazstva vyšiel lepšie hosťom. Mikulášanom nepomohla ani 35 minútová presilovka o jedného hráča.

Ilustračný obrázok k článku Futbal v Okoličnom: dve červené karty, tri góly a sklamanie

V prvom polčase síce aktivitou oplýval Liptovský Mikuláš, gól však dali hostia. Minútu pred odchodom na veľkú prestávku vypálil rybník zverencom Jozefa Škrlíka hosťujúci kapitán Urban. Cez polčas tak nútene zavítal do šatne Liptákov i prezident Milan Mikušiak. Ani jeho zvýšený hlas však želané ovocie nepriniesol.

Spočiatku to však vyzeralo nádejne. Prišla 55. minúta a v nej červená karta po faule Dubničana Múdreho na domáceho Brčáka. Presilovku o jedného hráča však domáci vôbec nezvládli. Trápenie dokonca vyústilo v 64. minúte faulom Kucharčíka na Šmahajčíka. Rozhodca Jurenka ukázal na biely bod a Bilovský zvýšil na 0:2.

Iskierku nádeje pre Tatrancov vykresal štvrťhodinu pred koncom zadák Jurky. Jeho gól však bol prvou a zároveň i poslednou potechou pre 150 znechutených divákov v Okoličnom. Liptáci tak nezvíťazili ani v šiestom tohto-sezónnom vystúpení a prepadli sa na predposlednú priečku v tabuľke druhej ligy.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dubnica nad Váhom 1:2 (0:1) Góly: 75. Jurky – 44. Urban, 64. Bilovský (z pok. kopu)
Žlté karty: 61. Pastva, 63. Kucharčík – 44. Urban
Červené karty: 55. Múdry za faul, 90.+ Vaško (obaja Dubnica) za nešportové správanie
Rozhodovali: Jurenka – Roszbeck, Ferenc
Divákov: 150
Zostava MFK Tatran: Šavol – Kubena, Kucharčík, Mizerák (72. Ferenc), Brčák, Fuják (82. Balluch), Lišivka, Pastva, Hoferica, Trnovský (68. Gombala), Jur­ky

Roman Vavrovič (asistent trénera Liptovský Mikuláš): „V prvom polčase sme mali dve pološance, bohužiaľ stále sa strelecky trápime. Uvedomovali sme si, že je to pre nás dôležitý zápas, považovali sme ho za šesť bodový. Opakovane sa trápime v koncovke, naviac nás pribrzdila penalta. Nebyť nej, možno by sme s tým zápasom ešte niečo urobili.“

Peter Gergely (tréner Dubnice): „V predchádzajúcich zápasoch sme nehrali zle, len sme robili chyby. Dnes sme sa ich vyvarovali, dali sme dva góly a myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené. Prvá naša červená karta bola sporná, pretože podobný, ak nie väčší faul bol na strane domácich v prvom polčase. Vytočilo ma to, že v prvom polčase z toho karta nebola a my sme mali dostať žltú. Potom by bol kľud a nedohrávalo by sa v takejto nervozite.“

Na snímke: Vladimír Fuják