Pavol Tomčík Futbal

Futbalový Tatran vydoloval v Bardejove cenný bod

Druhá futbalová liga sa pomaly, ale isto blíži do svojho záveru. Aj 30. víkendové kolo ukázalo, že boj o záchranu bude ešte pre viaceré družstvá poriadne divoký. "Za vodou" stále nie je ani Liptovský Mikuláš. Ten síce v Bardejove remizoval, ale stále sa nachádza na mieste znamenajúcom vypadnutie.

Ilustračný obrázok k článku Futbalový Tatran vydoloval v Bardejove cenný bod

Pre Liptákov sa pritom na východe republiky duel nezačal vôbec dobre. Zverenci trénera Jána Karaffu totiž inkasovali gól „do šatne“. V 43. minúte sa oň postaral domáci legionár Nworah. Lodivodovi hostí vyšiel ťah pri polčasovom striedaní. Na ihrisko od 46. minúty vybehol Tomáš Malec a už o 15 minút neskôr sa trénerovi za dôveru odmenil vyrovnávajúcim gólom na konečných 1:1. Enormne dôležitý súboj o záchranu čaká Liptovský Mikuláš túto stredu, keď na vlastnom trávniku, v rámci dohrávky 24. kola, hostí Rimavskú Sobotu.

Partizán Bardejov – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (1:0)
Góly: 43. Nworah – 60. Malec (z pok. kopu)
ŽK: 60. Staš, 90.+ Lukáč – 52. Pastva
Rozhodovali: Glova – Petríček, Ádám
Divákov: 410
Zostava MFK Tatran: Šavol – Kubena, Kucharčík, Latiak, Šupej, Tomko, Fuják (67. Morong), Moravčík, Balluch (46. Malec), Pastva, Trnovský (86. Blaščík)