Pavol Tomčík Hokej

V obrovskej dráme napokon výhra Michaloviec v nájazdoch!

Hokejisti Michaloviec vrátili Liptovskému Mikulášu požičané, keď po včerajšej prehre v predĺžení dokázali v druhom stretnutí série zvíťaziť 5:4 po samostatných nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku V obrovskej dráme napokon výhra Michaloviec v nájazdoch!

Štvrťfinálová séria play-off medzi Michalovcami a Liptovským Mikulášom bude zrejme napínavá až do konca. Dnešné druhé stretnutie medzi týmito súpermi totiž tentoraz prinieslo výhru domácej Dukly, a tak je už teraz isté, že uvidíme ešte minimálne dve stretnutia. Stane sa tak vo štvrtok 14., resp. v piatok 15.2. V oboch prípadoch sa bude hrať na Liptove.

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:4 sn (3:1, 1:2, 0:1, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Opatovský, 16. Banovský, 19. Šechný, 28. Čavrk – 13. Mravec, 25. Bača, 39. Uhrík, 60. Kuric
Rozhodujúci samostatný nájazd: Šechný.
Strely: 40:39. Vylúčenia: 11:13. Trestné minúty: 38:42. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:1. Diváci: 1890.
Rozhodovali: Jura, Bogdaň, Beňuška.
Zostava MHK 32: Bruncko (od 21. minúty Palko) – Holiga, Kledrowetz, Bača, Galko, Mezovský, Klepáč, Duriš, Sajko – Bartík, Paukovček, Kubáň, Lunter, Češík, Poliaček, Kuric, Mravec, Uhrík, Kubovčík, Piatka, Matejka.
Stav série: 1:1.

Dušan Halahija (tréner Liptovského Mikuláša): „Začiatok nebol z našej strany vôbec dobrý, ale ako minúty pribúdali, tak to bolo lepšie a lepšie. V tretej tretine to bolo veľmi dobré. Predĺženie gól neprinieslo, prišli trestné strieľania a tam sme to jednoducho neuhrali. Obidva zápasy v Michalovciach hodnotím, ako veľmi dobré.“