Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali so Zvolenom. Streleckú formu potvrdil hetrikom Matúš Sukeľ.

Ilustračný obrázok k článku Gólová prestrelka na Liptove: Mikulášanom nestačil na víťazstvo ani hetrik Sukeľa

Celá prvá tretina držala divákov v gólovom vytržení. V 8. minúte poslal Zvolen do vedenia Síkela, no už o necelé štyri minúty sa domácim podarilo vyrovnať, po tom čo Uramovu prihrávku spoza brány využil Langhammer. Gólová prestrelka na Liptove pokračovala. Stav 1:1 v Mikuláši trval iba deväť sekúnd, keď chybu domácej obrany potrestal Matis. Po druhom inkasovanom góle dokázali Liptáci zmobilizovať sily a zápas opäť vyrovnať po individuálnej akcii Hunu, ktorý na zápas nastúpil aj so štichmi na pravom uchu. Zverenci Pavla Paukovčeka dokázali ešte v prvej časti zápas otočiť, keď v 16. minúte zvýšili na 3:2 zásluhou M. Sukeľa, ktorý využil ukážkovú prihrávku od Urama.

Gólové hody

Úvod druhej tretiny bol viac o nepresnostiach a o čakaní na vážnejšiu šancu. V 26. minúte sa dostal odrazený puk na nepokrytého Laca, ten však nechal vo zvolenskej bráne vyniknúť Šimka. Vrece s gólmi sa v Liptove roztrhlo aj v druhej tretine. Zvolenu sa v priebehu desiatich minút podarilo zápas vyrovnať a následne sa dostať aj do dvojgólového vedenia, po tom čo Košarišťana prekonali Ross, Ďaloga a Coffman. Na gólový uragán „bryndziarov“ dokázali Liptáci odpoveď v 36. minúte zásluhou M. Sukeľa.

Hetrik Sukeľa

V 46. minúte mohol vyrovnať Langhammer, no s jeho tvrdou strelou si poradil Šimko. Dobrú šancu ponúkli hostia súperovi svojou nedisciplinova­nosťou. V presilovke sa domáci síce držali v útočnom pásme, ale pokusy Paukovčeka a Tabačeka gólom neskončili. Zverenci Pavla Paukovčeka nakoniec využili ďalšiu presilovku, ktorú zahrávali v 56. minúte, po tom čo skompletizoval svoj hetrik M. Sukeľ. Do predĺženia sa zápas nakoniec nedostal. Dve minúty pred koncom sa v nepriehľadnej situácii zorientoval Steen, ktorý zvýšil na 6:5, následne gólom do prázdnej brány uzavrel na konečných 7:5 z pohľadu Zvolenčanov Ross.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 5:7 (3:2, 1:3, 1:2)

• Góly: 11. Langhammer (Uram, Kriška), 14. Huna (Suchý), 16. M. Sukeľ (Uram, Kriška), 36. M. Sukeľ (Uram, Langhammer), 56. M. Sukeľ (Uram, Tabaček) – 8. Sikela (Matis), 12. Matis, 28. Ross (Steen), 32. Ďaloga (Ross), 35. Coffman (Ross, Wharton), 59. Steen (Coffman, Obdržálek), 59. Ross (Coffman).
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Moravčík, Tabaček, Suchý, Pacalaj, Nitriansky, Nemec – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Števuliak, Langhammer, Huna – J. Sukeľ, Paukovček, Rapáč – Laco, Piatka, Spilar
  • Zvolen: Šimko – Drgoň, Ross, Hraško, Kováčik, Ťavoda, Wharton, Bokroš, Andersons – Coffman, Steen, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Chovan – Matis, Jurík, Síkela – Török, Fekiač, Ďaloga