Pavol Tomčík Hokej

Hokej: Mikulášania porazili Prešov na jeho ľade!

V piatok podvečer sa na šiestich prvoligových štadiónoch odohralo 35. kolo našej druhej najvyššej hokejovej súťaže. Celok MHK 32 Liptovský Mikuláš vycestoval do Prešova, pričom domov sa nevracia naprázdno. Výhra 3:2 po samostatných nájazdoch znamená zisk dvoch bodov.

Ilustračný obrázok k článku Hokej: Mikulášania porazili Prešov na jeho ľade!

„Lup“ hokejistov Liptovského Mikuláša na ľade „koňarov“ však mohol byť aj trojbodový. Ešte v 46. minúte totiž Mikulášania viedli po góloch Lištiaka a Piatku 2:0. Potom ale prišli chvíle domácich. Halás s Knapom v rozpätí piatich minút vyrovnali skóre stretnutia na 2:2. Východniari mali v závere riadnej hracej doby dokonca výhodu presilovej hry piatich proti trom, Liptáci však enormný tlak počas, ktorého padali aj tyčky ustáli.

Kedže v predĺžení gól nepadol, na rad prišli trestné strieľania. V nich sa stala hrdinom mikulášska dvojica Poliaček – Hollý. Prvý menovaný, ako vôbec jediný premenil samostatný nájazd a druhý ani raz neinkasoval. Liptovský Mikuláš si po výhre 3:2 po samostatných nájazdoch pripisuje do tabuľky prvej ligy dva body.

HC Prešov 07 – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 pp a sn (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 46. Halás, 51. Knap – 13. Lištiak, 44. Piatka, roz. nájazd Poliaček
Vylúčení: 5:7 navyše Podsedlý (Prešov) 10 min za nešportové správanie
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Krist – Tornay, Riš
Divákov: 335
Zostava MHK 32: Hollý (Duchoň) – Bakoš, Devečka, Holiga, Špila, Nitriansky, M. Školiak, Janči, Mezovský – Kuric, Broska, Bartík – Vartovník, Piatka, Roháč – Leskovjanský, Matejka, Poliaček – Števuliak, Lištiak, Janček. Tréner: Marián Horváth