Pavol Tomčík Hokej

Hokej: Mikulášanom úvod vyšiel, v druhej časti však totálne "vybuchli"

V 21. kole prvej hokejovej ligy v Liptovskom Mikuláši malo a napokon i išlo o jednoznačnú záležitosť. Domáci MHK 32 hostil dlhodobého favorita súťaže z Bardejova. Výsledok hovorí za všetko - 2:7.

Ilustračný obrázok k článku Hokej: Mikulášanom úvod vyšiel, v druhej časti však totálne "vybuchli"

Ešte v 22. minúte pritom Liptáci po góloch Bartíka a Nitrianskeho viedli nad „východniarmi“ 2:1. Prostredná časť duelu však v celej svojej nahote ukázala rozdiel v kvalitách oboch mužstiev. Po druhom klaksóne bolo už hrozivých 2:6 a po tretej časti dokonca 2:7. Po nedávnej peknej sérii (päť víťazných stretnutí v rade), tak trénerské duo Horváth – Kledrowetz zaznamenalo druhú prehru za sebou.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC 46 Bardejov 2:7 (2:1, 0:5, 0:1)
Góly: 15. Bartík, 16. Nitriansky – 36., 52. Belušár, 2. Slovák, 22. Gmitter, 23. Česelka, 26. Ščurko, 34. Hričina
Rozhodovali: Stano – Vido, Mráz
Vylúčení: 3:2
Presilovky: 1:0
Oslabenia: 0:0
Divákov: 675
Zostava MHK 32: Palko – Marcinko, Mezovský, Roháč, Bokroš, Špila, Matejka, Klepáč, Poliaček, Sajko, Broska, Mach, Macík, Kubovčík, Bartík, Bača, Devečka, Leskovianský. Tréner: Marián Horváth

Marián Horváth (tréner MHK 32): „Zázrakom sa nám podarilo dať dva góly a otočiť z 0:1 na 2:1. V druhej tretine súper dominoval vo všetkých činnostiach a bol nad naše sily. Doslova nás prešiel parný valec.“