Pavol Tomčík Hokej

Hokej: Na Spiši sa zrodila výhra domácich, Mikulášania domov bez bodu

Nešťastne o gól prehrali hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš v nedeľňajšom stretnutí 42. kola prvej ligy na ľade v Spišskej Novej Vsi. O víťazstve 3:2 Spišiaci rozhodli dvomi gólmi v prostrednej časti hry.

Ilustračný obrázok k článku Hokej: Na Spiši sa zrodila výhra domácich, Mikulášania domov bez bodu

Skóre stretnutia síce otvoril na začiatku šiestej minúty domáci Findura, no Mikulášania pohotovo zareagovali. Najskôr Broska v siedmej a následne Poliaček v 14. minúte poslali Liptákov do vedenia o jeden gól. Stav 2:1 v prospech MHK 32 trval do 35. minúty. Džerenga a Gurčík následne v priebehu 101 sekúnd rozhodli o tom, že tri body za výhru 3:2 ostanú predsalen na Spiši.

Mužstvo trénera Mariána Horvátha si touto prehrou opäť mimoriadne znepríjemnilo situáciu z pohľadu blížiacej sa play off časti. Aktuálna siedma pozícia, len o skóre pred ôsmou Spišskou Novou Vsou, by do štvrťfinále pre Liptákov „prihrala“ súpera z rangu najťažších (Senicu, resp. Trnavu). O všetkom sa rozhodne v dvoch záverečných kolách. Liptovský Mikuláš najskôr privíta prvý Bardejov a následne cestuje na ľad piatych Michaloviec.

HK Spišská Nová Ves – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Góly: 6. Findura, 35. Smotrila, 37. Gurčík – 7. Broska, 14. Poliaček
Vylúčení: 5:7 navyše Macík 10+DKZ za nešportové správanie, Školiak (obaja Mikuláš) 10 min za nešportové správanie
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Štec – Šoltés, Riš
Divákov: 741
Zostava MHK 32: Hollý – Macík, Školiak, Roháč, Sajko, Kuric, Janček, Špila, Devečka, Poliaček, Vartovník, Števuliak, Broska, Lištiak, Piatka, Bartík, Bakoš, Bača, Holiga, Leskovjanský. Tréner: Marián Horváth