Pavol Tomčík Hokej

Hokejisti Liptovského Mikuláša v televíznej predohrávke nestačili na Senicu

V televíznej predohrávke 34. kola prvej hokejovej ligy na seba narazil siedmy Liptovský Mikuláš a tretia Senica. Stretnutie so sebou prinieslo päť gólov, ten rozhodujúci až v predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Liptovského Mikuláša v televíznej predohrávke nestačili na Senicu

O všetkom v 62. minúte rozhodol hosťujúci Vaškovič. Prehra 2:3 po predĺžení pre Liptákov znamená zisk jedného bodu a zároveň prerušenie víťaznej série, ktorá trvala päť stretnutí v rade. Zverencom trénera Mariána Horvátha to napokon mohlo vyjsť i dnes, sľubný náskok 2:0 však postupne zmazali Sajdl a Mikolášek.

Po utorku sa MHK 32 Liptovský Mikuláš minimálne na jeden deň posunul v tabuľke prvej ligy zo siedmeho na šieste miesto, dôležité však budú stredajšie zápasy Spišskej Novej Vsi v Prievidzi, resp. duel Prešova v Trnave. Čo sa týka ďalšieho programu ligy, Mikulášania už tento piatok v rámci 35. kola cestujú do Prešova.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Dukla Senica 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 3. Bača, 4. Roháč – 8. Sajdl, 38. Mikolášek, 62. Vaškovič
Vylúčení: 10:8
Presilovky: 0:2
Oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Majling – Tornay, Gavalier
Divákov: 620
Zostava MHK 32: Hollý – Bakoš, Klepáč, Holiga, Špila, Bača, Školiak, Janči, Mezovský – Kuric, Broska, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Leskovjanský, Matejka, Poliaček, Števuliak, Lištiak, Janček. Tréner: Marián Horváth