Pavol Tomčík Hokej

Hokejová príprava: Poprad bol Liptákom nad ich sily

Siedmy prípravný duel hokejistov Liptovského Mikuláša odohrali zverenci trénera Milana Hovorku na domácom ľade proti extraligovému Popradu. Kamzíci pricestovali na Liptov síce v oslabenej zostave, ale i tak poľahky zvíťazili.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová príprava: Poprad bol Liptákom nad ich sily

Mikulášania držali s favoritom až do 30. minúty prijateľný remízový stav 2:2, avšak gól Nagyho zo spomínanej minúty hostí nakopol a „Jančuškovci“ si už víťazstvo z rúk nepustili. V bráne MHK 32 sa objavil chorvátsky legionár Mate Tomljenovič, ani ten však prehre domácich proti Kamzíkom nezabránil.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Góly: 15. Bokroš (Kuric), 28. Vartovník (Piatka) – 13. Sýkora, 15. Gapa, 30. Nagy, 56. Drábek, 60. Vojtašák
Zostava MHK 32: Tomljenovič (Duchoň) – Bokroš, Mezovský, Ištócy, Janči, Kuric, Haščák, Vartovník, Matejka, Klepáč, Poliaček, Mach, Sajko, Bakoš, Čáni, Piatka, Kubovčík, Bartík, Galko, Holiga
Tréner: Milan Hovorka

Lukáš Bokroš (strelec gólu Liptovského Mikuláša): „Z mojej strany to dnes nebolo dobré, ale stále je to len príprava. Každý gól je v našom prípade kľúčový. Musíme hrať na čo najlepšiu obranu a z nej vyrážať do protiútokov. Presne takto sa to dnes podarilo mne.“

V príprave zatiaľ 2 výhry a 5 prehier

MHK 32 – Budapešť (Maďarsko) 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
MHK 32 – Csikszereda (Rumunsko) 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Martin (extraliga) – MHK 32 3:4 po sn (1:1, 2:0, 0:2)
Zvolen (extraliga) – MHk 32 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
B. Bystrica (extraliga) – MHk 32 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
MHK 32 – Nový Targ (Poľsko) 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
MHK 32 – Poprad (extraliga) 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

V utorok do Targu – nie však na trhy

Zverenci Milana Hovorku zakončia prípravu na novú sezónu prvej hokejovej ligy v utorok v Novom Targu, resp. vo štvrtok doma s Martinom. S oboma súpermi už Mikulášania v aktuálnej letnej príprave hrali, takže pôjde o akési pomyselné odvety.

3.9. Nový Targ (Poľsko) – MHK 32 18:00
5.9. MHK 32 – Martin (extraliga) 18:00