Michal Paška Hokej

Hokejové sklamanie, prehra HK 32 v Trebišove

V stretnutí štrnásteho kola prvej hokejovej ligy dnes zdolali hráči Trebišova na domácom ľade HK 32 Liptovský Mikuláš tesne 3:2.

Mikulášski hokejisti sa predstavili v Trebišove, teda na ľade súpera, ktorého v piatok doma porazili 4:1. Záver prvej a úvod druhej časti hry hosťom z Liptova nevyšiel. Najskôr inkasovali v oslabení, strelcom gólu bol Mach. Z prostrednej časti hry ubehla necelá minúta a bolo 2:0, strelecky sa presadil Cútt.

Liptáci, ktorí boli favoritmi stretnutia, neskladali zbrane. V 28. minúte po prihrávke Kurica znižoval Kadura. 350 divákov čakalo na ďalší gól až dvadsať minút, na ich smolu padol do bránky Trebišova. Na 2:2 vyrovnával Hyben, ktorému asistoval strelec úvodného gólu HK 32 Kadura. Domáci hráči strhli víťazstvo na svoju stranu v 53. minúte.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „Prvá tretina nám nevyšla podľa predstáv, keď sme v jej závere vo vlastnom oslabení inkasovali. Prostredná časť hry bola v našej réžii. Na domácu bránku sme vyslali veľa striel, ale boli nepresné. V záverečnej tretine sme sa nadreli na vyrovnanie, Trebišov vsietil ešte tretí gól, na ktorý sme už nedokázali odpovedať. Potrebujeme góly starších, skúsených hráčov, tie nám teraz veľmi chýbajú. Dostali sme z facku, z ktorej sa musíme spamätať. Ideme ďalej.“

HK Trebišov – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) Góly: 18. Mach (Danko, Ficko), 21. Cútt (Koky, Findura), 53. Ficko – 28. Kadura (Kuric), 49. Hyben (Kadura). Vylúčení: 2:5. Rozhodovali: Bodák – Gavalier, Kalina. **Divákov: 350. **HK Trebišov: **Smik – Kobeľa, Valko, Veľk, Horváth, Pačuta, Danko, Marcinko, Líška – Findura, Cútt, Koky, T. Sax, L. Sax, Schnelly, Pisio, Mach, Ficko, Kohutiar, Bojkun, Jaroš. **HK 32 Liptovský Mikuláš: Bruncko – Devečka, M. Klepáč, Beňa, P. Klepáč, Kledrowetz, Hyben, Nitriansky, Holiga – Valášek, Piatka, Ďurný, Mravec, Pleva, Bartík, Kadura, Paukovček, Kuric, Pajong, Staroň.

Vyjadrenie trénera sme doplnili o 19:40 hod.