Pavol Tomčík Hokej

Hovorkovci na ľade extraligistov s prehrami o 2 a 3 góly

Príprava hokejového tímu MHK 32 Liptovský Mikuláš na novú sezónu prvej hokejovej ligy pokračovala i vo štvrtok, resp. v piatok. Súpermi zverencov trénera Milana Hovorku boli tentoraz stálice slovenskej extraligovej scény.

Ilustračný obrázok k článku Hovorkovci na ľade extraligistov s prehrami o 2 a 3 góly

Vo štvrtok Liptáci vycestovali k aktuálnemu majstrovi Slovenska do Zvolena. Papierové predpoklady velili domácim jednoznačne vyhrať, čo sa potvrdilo už v úvodnej tretine. Gólman Duchoň do 20. minúty vylovil zo svojej siete až tri puky. V prostrednej časti hry sa však o slovo prihlásili i mladé pušky Liptovského Mikuláša. Po góloch Laca a Poliačeka bolo razom 2:4. To však bolo zo strany Hovorkovcov všetko, naopak Zvolen v tretej tretine pridal poistku v podobe gólu na konečných 5:2.

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Góly MHK 32: 28. A. Laco (Mach, Ištócy), 30. F. Poliaček (P. Bakoš)
Zostava MHK 32: Duchoň (Palko), Moravčík, Mezovský, Janči, Kuric, Vartovník, Matejka, Poliaček, Mach, Sajko, Bakoš, Čáni, Piatka, Kubovčík, Bartík, Laco, Bača, Holiga, Leskovjansky

V piatok prišla zápasová previerka na ľade „baranov“ z Banskej Bystrice. Mikulášania držali po góle Leskovjanského z 22. minúty štyri minúty dokonca nádejný remízový stav 1:1. Misky váh na stranu domáceho extraligistu však presným zásahom naklonil Mikulášan v drese banskobystričanov Macík. Tento gól sa napokon ukázal, ako víťazný. Zaujímavosťou je, že i o prvý gól Banskej Bystrice sa postaral odchovanec mikulášskeho hokeja Dominik Kadura.

HC '05 Banská Bystrica – MHk 32 L. Mikuláš 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Gól MHK 32: 22. Leskovjanský (Vartovník)
Zostava MHK 32: Duchoň – Bakoš, Mezovský, Bača, Sajko, Laco, Janči, Holiga – Poliaček, Bartík, Ištócy – Leskovjanský, Piatka, Vartovník – Matejka, Čáni, Kubovčík – Mach

Príprava hokejistov MHK 32 Liptovský Mikuláš pokračuje v utorok 27. augusta domácim stretnutím proti poľskému Novému Targu. Začiatok duelu je o 17:00.