Pavol Tomčík Hokej

Konečne: Hokejisti Liptovského Mikuláša proti Prievidzi s prvým víťazstvom!

Až v siedmom kole prvej hokejovej ligy sa hokejisti Liptovského Mikuláša dočkali prvého víťazstva v aktuálnej sezóne. Zverenci Milana Hovorku v stredu večer doslova roztrhali na kusy Prievidzu.

Ilustračný obrázok k článku Konečne: Hokejisti Liptovského Mikuláša proti Prievidzi s prvým víťazstvom!

Hattrickom sa v drese MHK 32 v priebehu 21 minút zaskvel útočník Radoslav Macík. Zahanbiť sa nedali ani Matejka s Poliačekom, a tak už v 37. minúte bolo vymaľované – 5:0. Hostia síce na začiatku záverečnej tretiny znížili z hokejky Račeka, ale druhý zásah Matejku a gól Bokroša znamenajú pre Liptákov tri body po jednoznačnej výhre 7:1.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MšHK Prievidza 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
Góly: 9., 27. a 30. Macík, 22. a 43. Matejka, 37. Poliaček, 52. Bokroš – 42. Raček
Divákov: 370
Zostava MHK 32: Palko (Duchoň) – Bakoš, Mezovský, Devečka, Janči, Kuric, Bokroš, Vartovník, Matejka, Marcinko, Poliaček, Špila, Sajko, Roháč, Macík, Kubovčík, Bartík, Nitriansky, Bača, Laco, Leskoviansky. Tréner: Milan Hovorka

Milan Hovorka (tréner Lipt. Mikuláša): „Konečne sme sa dočkali víťazstva a sme radi, že to bolo na domácom ľade. Naša maródka sa zúžila a to bolo hneď poznať. Pripravovali sme sa veľmi zodpovedne, bojový duch bol z chlapcov cítiť už na tréningu. Dúfam, že tento víťazný trend si udržíme a v tabuľke pôjdeme vyššie.“

Radoslav Macík (strelec troch gólov Lipt. Mikuláša): „Na zápas som sa tešil, som rád, že ma tréneri z Banskej Bystrice na tento duel stiahli. Teší ma, že mi to strelecky vyšlo a stretnutie sme vyhrali.“

Pohľad do tabuľky už o čosi veselší

Hovorkovci sa vysokým víťazstvom nad baníkmi z Prievidze odpútali z poslednej 12. priečky v tabuľke. Aktuálne sa nachádzajú o stupienok vyššie a od posledného celku, ktorým je paradoxne práve Prievidza ich delí lepšie skóre.

1. Bardejov 18 bodov

10. Spišská Nová Ves 6 bodov
11. Liptovský Mikuláš 5 bodov
12. Prievidza 5 bodov

V piatok na Považie

V rámci ôsmeho kola prvej hokejovej ligy Mikulášania vycestujú na ľad do Považskej Bystrice. Následne budúcu stredu zavíta na Liptov neďaleká Spišská Nová Ves.

8. kolo P. Bystrica – MHK 32 (4.10. o 18:00)
9. kolo MHK 32 – Spišská Nová Ves (9.10. o 17:00)

Na snímke: Radoslav Macík