Peter Handzuš Hokej

LEV prehral v predĺžení, Nagy skončil v nemocnici

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy pred domácimi tribúnami s Atlantom Mytišči 4:5 po predĺžení. Najbližšie zverenci Radima Rulíka privítajú znovu na domácom ľade v pondelok 26. decembra ruský CSKA Mosk

HC Lev Poprad – Atlant Mytišči 4:5 pp (2:1, 0:2, 2:1 – 0:1)

Góly: 1. BARTEČKO (Duba), 18. Netík (ŠTRBÁK, Lewis), 54. ŠTRBÁK (Lewis), 59. Lundberg (Fabricius) – 12. Andersson (Višnevskij, Žerdev), 29. Bobrov (Černov), 33. Kosmačev (Upper, RADIVOJEVIČ), 57. Andersson (Upper, Niskala), 61. Zackrisson. Rozhodovali: Kadyrov, Romaško – Tomilov, Gordenko, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, 4500 divákov – vypredané.

Zostavy:
HC Lev: Duba – Hunkes, Mezei, Sigalet, Mihálik, Lewis, Štrbák – Netík, Nedorost, Bartečko – Kristek, Mikúš, Nagy – Novotný, Balán, Špirko – Fabricius, Lundberg, Huna – Matai
Atlant Mytišči: Kočnev – Niskala, Zubarev, Ternavskij, Višnevskij, Kosmačov, Batyršin – Žerdev, Zackrisson, Andersson – Černov, Bobrov, Rybakov – Radivojevič, Upper, Lewandovskij – Šiškanov, Gluchov, Kovaľov

Ideálny vstup do stretnutia zaznamenali domáci hráči, ktorí sa vďaka Bartečkovi už po niekoľkých sekundách hry ujali vedenia – 1:0. Vzápätí mohol pridať druhý gól domácich Špirko, ale v dobrej pozícii nepochodil. Hostia odpovedali v 12. minúte, keď využili skrátenú presilovú hru a na 1:1 upravil Andersson, ktorý poslal puk do protipohybu Dubu. Vyrovnaná hra pokračovala aj v nasledujúcich minútach, za hostí to skúšal Gluchov, na opačnej strane Fabricius. Tri minúty pred koncom prvej tretiny však potešil domácich priaznivcov Netík, ktorý bekhendom prekonal Kočneva – 2:1.

Do druhej dvadsaťminútovky nastúpili obidve mužstvá koncentrovane, s cieľom nespraviť chybu a skórovať. Oba tímy dobre bránili a vyrážali do protiútokov. Najprv mohli zvýšiť počas početnej výhody o jedného hráča popradskí „levi“, ich šance zostali nevyužité. V ďalšom priebehu prebrali iniciatívu na svoje hokejky hostia a v priebehu štyroch minút otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech. Najprv sa presadil Bobrov, ktorý zužitkoval peknú prihrávku Černova a po ňom aj Kosmačev – 2:3. V závere druhej časti ešte hrali hráči Atlantu presilovú hru, no Podtatranci si dali pozor.

Tretie dejstvo začali aktívnejšie hostia, avšak príležitosti Žerdeva a Anderssona zostali nevyužité. Na opačnej strane to skúšal v 47. minúte Novotný, po jeho zakončení zazvonila iba konštrukcia Kočnevovej bránky, ktorý si o pár sekúnd poradil aj s tečom Fabricia. Domáci si vytvorili tlak, čoho výsledkom bolo v 54. minúte vyrovnanie z hokejky obrancu Štrbáka – 3:3. Z gólu sa však netešili dlho, pretože hostia odpovedali o tri minúty neskôr, keď sa presadil Andersson, ktorý zakončoval po Upperovej prihrávke do prázdnej bránky – 3:4. „Levi“ v zostávajúcom čase predsa len vyrovnali a hru do predĺženia poslal Lundberg – 4:4. V ňom rozhodol už po niekoľkých sekundách hosťujúci Zackrisson – 4:5 pp.