Liptáci doma prehrali s Nitrou: Rozhodla druhá tretina

Hokejisti Liptovského Mikuláša nenadviazali na víťazstvo s Novými Zámkami.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci doma prehrali s Nitrou: Rozhodla druhá tretina

Liptáci potrebujú v boji o play off body ako soľ, proti Nitre však nezačali podľa predstáv, keď v 8. minúte prehrávali po góle Macíka. Hostia zvýšili svoj náskok na začiatku druhej tretiny, keď vylúčenie Krišku už po piatich sekundách gólovo potrestal Slovák, ktorého strela od modrej čiary prepadla domácemu brankárovi Košarišťanovi za chrbát – 0:2.

V 23. minúte sa ocitol v dobrej príležitosti Macík, ale rozvlnil len bočnú sieť. Na opačnej strane Uhríkov pokus vyrazil Lawson na ochrannú sieť. V 26. minúte mali domáci ďalšiu obrovskú šancu, Tabaček medzi kruhmi našiel Matúša Sukeľa, no ten osamotený netrafil Lawsonovu bránku.

Nitranom vyšiel v 29. minúte rýchly brejk, na konci ktorého bol po ukážkovej Kovacsovej prihrávke Bradley – 0:3. Lekciu z efektivity predviedli hostia o dve minúty neskôr, keď Rýgl zvýšil už na 4:0 z ich pohľadu. V záverečnej časti si už favorizovaní hostia napriek nedisciplinovanosti ustrážili náskok a po treťom víťazstve v rade si upevnili prvú priečku v tabuľke.

• MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
  • Góly: 8. Macík (Rýgl), 21. Slovák (Kutálek, Blackwater), 29. Bradley (Kovacs), 31. Rýgl (Bradley, Kovacs).