Liptáci doma rozstrielali Detvu: Rozhodlo sa už na konci druhej tretiny

Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali na domácom ľade Detvu.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci doma rozstrielali Detvu: Rozhodlo sa už na konci druhej tretiny

Liptáci boli už od úvodu pre hostí nepríjemní súperi. Najskôr to skúšal Huna s Uramom, ale strelecky na Nagya nevyzreli. Domácich poslal do vedenia v 6. minúte Spilar, ktorý sa presadil v početnej výhode. Liptáci boli aj v ďalšom priebehu aktívnejší. V 13. minúte našiel Spilar osamoteného Števuliaka, ktorý sa pred hosťujúcim brankárom nemýlil. V závere mali síce hostia dve dobré šance, ale Milý s Gašparom Košarišťana neprekonali.

Gólová poistka Liptákov

Do 2. tretiny vstúpili hostia aktívnejšie. V 24. minúte Videlka v tutovke Košarišťana neprekonal, podobne o dve minúty neskôr zlyhal na mikulášskom brankárovi aj Chovan. V 32. minúte mohol znížiť Novák, proti stál však Košarišťan. Naopak, pár sekúnd pred koncom 2. tretiny poslal Liptákov už do trojgólového vedenia Kriška.

Zaujímavý úvod

Úvodná trojminútovka 3. tretiny priniesla až tri góly. Najskôr sa individuálne presadil M. Sukeľ, následne o pár sekúnd neskôr po rýchlom protiútoku zvýšil na 5:0 Rapáč. V 43. minúte síce Milého strelu Košarišťan zlikvidoval, ale z následnej dorážky Ščurka prvýkrát v zápase inkasoval. V 53. minúte pohrozil spoza kruhov M. Sukeľ, skóre sa však menilo až o desať sekúnd, keď pred Nagym už poľahky zvýšil na 6:1 Uram. V závere tretiny sa už iba symbolicky podarilo hosťom skóre korigovať – odrazený puk dotlačil za Košarišťana Novák.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Orin Detva 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)

• Góly: 6. Spilar (Uram, Kriška), 13. Števuliak (Spilar, Luža), 40. Kriška (Uram, M. Sukeľ), 41. M. Sukeľ (Kriška), 42. Rapáč (Paukovček), 54. Uram (Tabaček) – 43. Ščurko (Videlka, Milý), 59. Novák (Tibenský, Murček).
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádadi, Suchý, Devečka, Moravčík, Tabaček, Pacalaj – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Ru. Huna, Paukovček, Rapáč – Števuliak, Langhammer, Spilar – J. Sukeľ, Piatka, Laco
  • Detva: Nagy – Kuklev, Gachulinec, Macejko, Mar. Chovan, Jendroľ, Šimon, Fekiač, Surový – Videlka, Ščurko, Milý – Tibenský, Murček, Novák – Halás, Gašpar, Žilka – Abramov, Mat. Chovan, Ondris