Liptáci podľahli doma Trenčínu: Rozhodli nevyužité šance

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa po reprezentačnej prestávke predstavili na domácom ľade proti lídrovi z Trenčína.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci podľahli doma Trenčínu: Rozhodli nevyužité šance

Po opatrnom úvode z oboch strán pohrozili ako prví Trenčania. V 3. minúte poslal tvrdú strelu od modrej Frühauf, no Košarišťan bol pozorný. Úvodný gól stretnutia prišiel v 11. minúte, v ktorej hostia využili výhodu o jedného hráča a zásluhou Vargu sa ujali vedenia 1:0. Liptáci mohli vzápätí vyrovnať v presilovke, ale Koyš s Paukovčekom sa strelecky nepresadili. Naopak, necelé dve minúty pred koncom prvej tretiny upravil po individuálnej akcii na 2:0 Bezúch.

Domáci sa dostali do zápasu

Líder súťaže herne dominoval aj v druhej tretine. V 22. minúte sa dostal do dobrej šance Varga, ale blafákom na mikulášskeho brankára nevyzrel, podobne ako Hossa o niekoľko minút neskôr. V 31. minúte pohrozili aj Liptáci, no ani z viacerých dorážok nedokázali prekonať Valenta. Domáci následne stupňovali svoj tlak. V 33. minúte ešte Tabaček nenamieril presne, no o štyri minúty neskôr prekonal trenčianskeho brankára z dorážky M. Sukeľ.

Nevyužité šance

V úvode tretieho dejstva síce domáci pokračovali vo svojej aktivite, ale bez vážnejšej šance. „Vojaci“ sa dokázali dostať opäť do dvojgólového vedenia, keď zaváhanie domácej obrany potrestal Bezúch. V 51. minúte Koyš tečovať nahodený puk, no ten tesne minul Valentovú bránu. Domácim sa síce podarilo päť minút pred koncom znížiť, ale ich gól napokon neuznal videorozhodca.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

• Góly: 37. M. Sukeľ (Nádašdi, Rapáč) – 11. Varga (Dlouhý), 19. Bezúch (Ölvecký), 47. Bezúch (Páč, Gašparovič).