Liptáci potvrdili vodnoslalomársku elitu: Triumf Slafkovského s Grigarom!

Vodní slalomári Alexander Slafkovský a Jana Dukátová sú najlepší športovci Slovenskej kanoistiky za rok 2017, no nestratili sa ani ďalší.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Liptáci potvrdili vodnoslalomársku elitu: Triumf Slafkovského s Grigarom!
Zdroj: TASR

Výsledky ankety v stredu slávnostne vyhlásili počas galavečera v priestoroch bratislavského hotela Gate One. Po prvý raz ocenili najlepších vodných slalomárov a rýchlostných kanoistov spoločne, keďže od januára 3017 fungujú bývalý Slovenský zväz kanoistiky na divokej vode a Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky pod spoločnou vlajkou.

Slafkovský, ktorý triumfoval aj v kategórii Kanoista roka, sa stal vlani v slovinskom Tacene majstrom Európy v C1. Na MS vo francúzskom Pau získal striebro a bol členom zlatej hliadky 3×C1. V celkovom poradí Svetového pohára obsadil tretie miesto a rok zakončil ako svetová jednotka rebríčka ICF. „Obe ocenenia si veľmi vážim. Ide mi teraz karta, dúfam, že nová sezóna bude rovnako úspešná. V C1 sa roky ťaháme s Matejom Beńušom a Michalom Martikánom, teraz k nim pribudla "mladá puška“ Marko Mirgorocký. Verím, že budeme naďalej reprezentovať slovenskú kanoistiku na veľmi dobrej úrovni. V tomto roku sa v Prahe-Tróji pokúsim o zlatý hetrik na ME. Už sa to v minulosti pár singlistom podarilo, bolo by skvelé, keby som sa k nim zaradil aj ja," uviedol Slafkovský.

HLAVNÉ KATEGÓRIE

  • ŠPORTOVEC ROKA: Alexander Slafkovský – 1. miesto majstrovstvá Európy Tacen, 2. miesto majstrovstvá sveta Pau, člen zlatej hliadky 3×C1M majstrovstvá sveta Pau, 3. miesto celkové hodnotenie Svetového pohára ICF 2017, rok 2017 ukončil ako svetová jednotka rebríčka ICF
  • ŠPORTOVKYŇA ROKA: Jana Dukátová – 2. miesto majstrovstvá sveta Pau, 3. miesto celkové hodnotenie Svetového pohára ICF 2017, rok 2017 ukončila ako svetová päťka rebríčka ICF

KATEGÓRIE

  • KAJAKÁRKA ROKA – SLALOM: Jana Dukátová – 2. miesto majstrovstvá sveta Pau, 3. miesto celkové hodnotenie Svetového pohára ICF 2017, rok 2017 ukončila ako svetová päťka rebríčka ICF
  • KAJAKÁRKA ROKA – RÝCHLOSŤ: Ivana Mládková – 7. miesto v K1 na 200 m majstrovstvá sveta Račice, 8. miesto v K1 na 500 m majstrovstvá sveta Račice, 8. miesto v K1 na 200 m III. Svetový pohár Belehrad
  • KANOISTA ROKA – SLALOM: Alexander Slafkovský – 1. miesto majstrovstvá Európy Tacen, 2. miesto majstrovstvá sveta Pau, člen zlatej hliadky 3×C1M majstrovstvá sveta Pau, 3. miesto celkové hodnotenie Svetového pohára ICF 2017, rok 2017 ukončil ako svetová jednotka rebríčka ICF
  • KANOISTA ROKA – RÝCHLOSŤ: Matej Rusnák – 11. miesto v C1 na 1000 m majstrovstvá sveta Račice, 12. miesto v C1 na 500 m majstrovstvá sveta Račice , 7. miesto v C1 na 5000 m III. Svetový pohár Belehrad
  • DEBLKANOISTI ROKA: Ladislav a Peter Škantárovci – 2. miesto majstrovstvá sveta Pau, 6. miesto 3×C2M majstrovstvá sveta Pau, 5. miesto celkové hodnotenie Svetového pohára ICF 2017, 9. miesto majstrovstvá Európy Tacen, rok 2017 ukončili ako svetová jednotka rebríčka ICF
  • KAJAKÁR ROKA – SLALOM: Jakub Grigar – 1. miesto majstrovstvá sveta do 23 rokov Čunovo, 8. miesto majstrovstvá Európy Tacen. 8. miesto celkového hodnotenia ICF 2017, rok 2017 ukončil ako svetová štvorka rebríčka ICF
  • KAJAKÁR ROKA – RÝCHLOSŤ: Peter Gelle – 2. miesto v K2 na 1000 m (spolu s Adamom Botekom) majstrovstvá sveta Račice, 8. miesto v K1 na 500 m majstrovstvá sveta Račice, 8. miesto v K1 na 1000 m II. Svetový pohár Szeged
  • KANOISTKA ROKA – SLALOM: Soňa Stanovská – 2. miesto MS junioriek Čunovo, 2. miesto 3×C1Ž MS junioriek Čunovo, 7. miesto ME junioriek Hohenlimburg, 1. miesto 3×C1Ž ME junioriek Hohenlimburg
  • KANOISTKA ROKA – RÝCHLOSŤ: Lucia Valová – 1. miesto v C1 na 200 m Súťaž olympijských nádejí Račice, 3. miesto v C1 na 1000 m Súťaž olympijských nádejí Račice, 1. miesto v C2 mix na 200 m Európsky olympijský festival mládeže Györ (spolu s Eduardom Strýčkom), 2. v C1 na 200 a 500 m Európsky olympijský festival mládeže Györ, 5. miesto v C1 na 200 m majstrovstvá Európy junioriek Belehrad, 7. miesto v C1 500 m majstrovstvá Európy junioriek Belehrad
  • TALENT ROKA – SLALOM: Eliška Mintálová – 2. miesto MS junioriek Čunovo, 3. miesto 3×K1Ž MS junioriek Čunovo, 12. miesto ME Hohenlimburg
  • TALENT ROKA – RÝCHLOSŤ: Csaba Zalka – 3. miesto v K1 na 200 m majstrovstvá sveta juniorov Pitešti, 2. miesto v K1 na 500 m majstrovstvá Európy juniorov Belehrad, 3. miesto v K1 na 200 m majstrovstvá Európy juniorov Belehrad
Zdroj: TASR

Odporúčame