Liptáci prerušili sériu prehier: Novým Zámkam nadelili štyri góly!

Hokejisti Liptovského Mikuláša prelomili dlhú sériu prehier. Tabuľkového suseda z Nových Zámkov zdolali jednoznačne 4:0.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci prerušili sériu prehier: Novým Zámkam nadelili štyri góly!

Súboj začali domáci presilovou hrou o dvoch hráčov, ktorá prišla už v tretej minúte. Vyťažiť gól z nej mohol Zbořil po Novotného pohotovej prihrávke, no Košarišťanove betóny boli rýchlejšie. Na druhej strane si Kováč musel postrážiť bránkovisko pred dobiedzajúcim Lištiakom. V siedmej minúte zbúral Cetkovský nedovolene Tabačeka a Liptáci mali tiež možnosť presilovej hry. Český útočník dostal po tomto zákroku trest do konca zápasu. Rovnako ako v prípade domácich, aj presilovka Liptákov zostala nevyužitá. Päť minút pred koncom úvodného dejstva sa v dobrej pozícii ocitol aj Zbořil, no Košarišťana neprekvapil. So svojím pokusom mohol uspieť i hosťujúci Langhammer, puk však z ľavej strany napálil iba do brankára Kováča.

Liptákov podržal Košarišťan

Aj druhú tretinu odštartovali domáci presilovkou, Monjov ani Novákov pokus však neuspeli. V 27. minúte zaváhal za svojou bránkou hosťujúci brankár, no Škoda jeho zaváhanie nepotrestal. Udreli hostia, keď tiesnený Paukovček dokázal doraziť Rapáčovu strelu za Kováčov chrbát. Vo výbornej pozícii sa ocitol po Hruškovej krížnej prihrávke Zbořil, no puk nezasiahol ideálne a neohrozil hosťujúceho brankára. Vyrovnať mohol aj Novotný, ale tiesnený nedokázal Košarišťana vyšachovať. Dve minúty pred koncom tretiny sa šikovne pred Košarišťana natlačil znova Novotný, no ani teraz sa mu nepodarilo uspieť, aj vďaka dobrému zákroku jedného z hosťujúcich obrancov.

Prevaha Mikulášanov

Úvod záverečnej tretiny sa niesol v znamení Liptákov. Hneď na začiatku nevyužil ponúknuté trestné strieľanie Uram. Už o niekoľko sekúnd sa však hostia mohli tešiť z druhého gólu, keď Langhammer dorazil strelu svojho spoluhráča do novozámockej bránky. Na druhej strane neuspeli v dobrých pozíciách Novák ani Rehák a udreli znova hostia. Uram zaviezol puk do útočnej tretiny, spoza bránky našiel Krišku, po ktorého snahe sa puk dostal k M. Sukeľovi a ten ho bez problémov upratal za Kováčov chrbát. Štvrtý gól mohol pridať Uram, no v nájazde dvoch na jedného minul bránku. Podarilo sa to aj so šťastím Piatkovi, keď si puk z jeho hokejky zrazil do vlastnej bránky Novotný. Hostia si pripísali tri body a stiahli náskok Nových Zámkov v ligovej tabuľke na dva body.

HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

• Góly: 27. Paukovček (Rapáč), 41. Langhammer (Patka, Pacalaj), 44. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 56. Piatka
  • Nové Zámky: Kováč – M. Jass, Salija, Novák, Plašil, Šimek, Hruška, Štumpf, Trávníček – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Monja, Špirko, Rajenko – Varga, Škoda, Lantoši – Fábry, Rehák, K. Jass
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, Tabaček, Moravčík, Nemec, Suchý, Nitriansky, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Števuliak, Lištiak, Laco