Liptáci s ďalšou prehrou: Bystričania o všetkom rozhodli v tretej tretine

Hokejisti Liptovského Mikuláša majú za sebou zápas na ľade v Banskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci s ďalšou prehrou: Bystričania o všetkom rozhodli v tretej tretine

Trénerská dvojica pred zápasom premiešala zostavu. Prvý útok zložili z trojice Kriška, Paukovček a Spilár. Naopak, až v treťom útoku nastúpili Uram, M. Sukeľ a Rapáč.

Aktivita domácich

Podľa očakávaní boli už od úvodu aktívnejší domáci hráči. Po necelej minúte hry pohrozil Lunter, no s jeho backhandom si poradil Košarišťan. Mikulášsky brankár však na začiatku 9. minúte prvýkrát inkasoval. Hosťujúca obrana dala až moc priestoru Bartánusovi, ktorý nezaváhal. Liptáci mohli vyrovnať po zaváhaní brankára Lassilu, no Paukovček nedokázal poslať puk do odkrytej časti brány. Obrovský kiks si na svoje konto pripísal aj Košarišťan. V závere prvej tretine pri vlastnom oslabení vyhodil puk iba do Hohmanna, ktorý pálil z prvej iba do betónu mikulášskeho brankára.

Skvelá druhá tretina Liptákov

Zverencom Pavla Paukovčeka sa po rozpačitom úvode druhej časti podarilo vyrovnať. Po faule na Urama nariadil rozhodca trestné strieľanie, ktoré skúsený útočník Liptákov s prehľadom premenil. Liptáci paradoxne pri vlastnej presilovke mohli v 30. minúte inkasovať. Košarišťan chcel na rýchlo rozohrať, no takmer inkasoval. Záverečná päťminútovka patrila Liptovskému Mikiulášu. V 37. minúte mal po Paukovčekovej prihrávke gól na hokejke Kriška, no nedokázal usmerniť puk do odkrytej banskobystrickej brány. Pár sekúnd pred koncom sa Mikulášanom podarilo dostať prvýkrát do vedenia. V presilovke prepálil od modrej Lassilu obranca Tabaček.

Štyri góly Bystrice rozhodli

Tretiu tretinu však Liptovský Mikuláš absolútne nezvládol. V 43. minúte vyrovnal Lamper, čo domácich poriadne naštartovalo. Už o necelé tri minúty zvyšoval na 3:2 Lunter, na ktorého v 50. minúte nadviazal Bubela. Bystričania dominovali aj v záverečných minútach. Hostia to skúsili zdramatizovať v hre bez brankára, ale bol z toho iba gól Brittaina.

HC 05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)

• Góly a asistencie: 9. Bartánus (Faille), 43. Lamper (Bortňák), 46. Lunter (Kubka, Hohmann), 50. Bubela, 60. Brittain (Faille) – 24. Uram (t.s.), 40. Tabaček (Spilar, Kriška)

- MHk 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Suchý (A), Kuráli, Pacalaj, Tabaček ©, Bača, Devečka, Moravčík – Kriška (A), Paukovček, Spilar – J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak – Uram, M. Sukeľ, Rapáč – Laco, Piatka. Lištiak – Kabáč

• HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Ďatelinka (A), Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Dame-Malka, Gélinas – Faille, Surový ©, Lunter – Bartánus, Bortňák (A), Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Belluš, Češík, Andrisík – Gabor