Liptáci s prvým víťazstvom na domácom ľade: Hrdinom zápasu dvojgólový Rapáč

Hokejisti Liptovského Mikuláša si poradili so Žilinou a pripísali si svoje prvé víťazstvo v tejto sezóne na domácom ľade.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci s prvým víťazstvom na domácom ľade: Hrdinom zápasu dvojgólový Rapáč

Liptáci začali zápas aktívne, dobre korčuľovali, no so strelami Paukovčeka a Spilara si Tomek poradil. V 6. minúte už žilinský brankár kapituloval. Uram spoza brány našiel voľného Rapáča, ktorý sa nemýlil. Hostia mali možnosť vyrovnať počas presilovky 5 na 3, lenže v početnej výhode sa nevedeli usadiť v pásme súpera z čoho premenila iba strela Rogoňa, s ktorou si Košarišťan poradil.

V úvode druhej tretiny sa pohotovým zakončením spomedzi kruhov prezentoval Lištiak, to však Tomek reflexívne vyrazil. V 28. minúte síce domáci zvýšili na 2:0 zásluhou Rapáča, no už o necelú minútu znížil za hostí v úniku Stupka. V 36. minúte preveril po spolupráci s Uramom žilinského brankára M. Sukeľ, ktorý neuspel podobne ako Kriška pár sekúnd pred koncom.

V tretej tretine chceli domáci kontrolovať hru, čo sa im aj darilo. Súpera pozornou hrou do vážnej šance nepustili. Naopak, z protiútokov sa snažili poistiť si vedenie. V 46. minúte hľadal Uram prihrávkou M. Sukeľa, ten však nedokázal poslať puk do odkrytej časti Tomekovej brány. V 53. minúte sa uvoľnil Konečný, lenže na Košarišťana nevyzrel.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MsHK Žilina 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

• Góly: 6. Rapáč (Uram, M. Sukeľ), 28. Rapáč (Uram) – 29. Stupka (Konečný).
  • Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Suchý, Kuráli, Pacalaj, Tabaček, Bača, Nádašdi, Moravčík, Devečka – Kriška, Paukovček, Spilar – J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak – Uram, M. Sukeľ, Rapáč – Laco, Piatka, Lištiak
  • Žilina: Tomek – Mikuš, Hatala, Poulin, Roman, Mendrej, Harant, Dolinajec, Váňa – Handlovský, Klimenta, Kuchkin – Švihálek, Húževka, Jurík – Konečý, Martindale, Stupka – Babka, Ondruš, Rogoň