Liptáci sú na víťaznej vlne: Po Žiline zdolali aj Trenčín

Hokejisti Liptovského Mikuláša začali po sérii prehier písať novú víťaznú kapitolu sezóny. Po víťazstve s Bystricou a Žilinou zdolali aj lídra z Trenčína.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci sú na víťaznej vlne: Po Žiline zdolali aj Trenčín

Trenčania si chceli chuť po nevydarenom zápase s Detvou napraviť proti Liptovskému Mikulášu. Úvodný tlak vojakov sa však nekonal a hostia udreli už z prvej vážnejšej akcie. V 7. minúte v závere presilovej hry najskôr vynikajúco zasiahol Valent pri strele Sukeľa, ale dobiedzajúceho Rudolfa Hunu nikto neodstavil od puku. Trenčania sa snažili o čo najskoršie vyrovnanie. Najskôr sa strela odrazila od žrde a po Frühaufovom uvoľnení sa vyznamenal Hollý. Trenčanom sa napokon podarilo vyrovnať v 12. minúte po rýchlom brejku. Dlouhý sa neulakomil na zakončenie, prihral Mikulovi a ten strelou pod hornú žŕdku vyrovnal. Hostia mohli ísť do vedenia opäť, ale nevyužili viac ako minútovú presilovú hru o dvoch hráčov.

Prevaha Liptovského Mikuláša

Liptáci mohli v úvode prostrednej tretiny ísť opäť do vedenia, Števuliak v dobrej pozícii však pred Valentom neuspel. Trenčania sa do vedenia po prvý raz mohli dostať počas 23-sekundovej presilovky o dvoch hráčov, ale Hollého neprekonali. V polovici stretnutia hostia dva razy po sebe faulovali, vojaci však ponúknutú možnosť na strelenie druhého gólu nevyužili, keď si nevedeli vypracovať žiadnu vyloženú šancu. V závere sa hostia osmelili a Trenčnia mohli ďakovať iba Valentovi, že neinkasovali gól do šatne.

Rozhodol Richard Rapáč

Parádny vstup do poslednej tretiny mohla Dukla okoreniť gólom už v 32. sekunde, tvrdá strela v podaní Mikulu z medzikružia však skončila iba na pravej žŕdke brány Liptákov. Trenčania boli aktívnejší, hostia sa dobre bránili a čistili priestor pred brankárom Hollým, ktorý pokusy vojakov kryl. V závere sa hral hokej zo strany na stranu. Hosťom vyšiel útok dve minúty pred koncom, keď Rapáč nastrelil puk na brankára, dokorčuľoval ho a blafákom zabezpečil svojmu tímu všetky body.

„V oklieštenej zostave sme proti vyspelému súperovi predviedli taktický výkon. Podarilo sa nám ubrániť oslabenia a v závere dokonca streliť rozhodujúci gól. Musím hráčov pochváliť za bojovnosť a získané cenné tri body nás tešia,“ zhodnotil Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša.

HK Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

• Góly: 12. Mikula (Dlouhý, Cebák) – 7. Rudolf Huna (J. Sukeľ), 58. Rapáč (Suchý, Pacalaj). Rozhodovali: Fridrich, Babic – Sefčík, Soós, vylúčení: 4:6, navyše: Radivojevič 5+DKZ za pästný súboj – Nemec 5 + DKZ za pästný súboj, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2181 divákov.
  • Trenčín: Valent – Holenda, Bohunický, Frühauf, Cebák, Starosta, Romančík, Themár – Mikula, Dlouhý, Hecl – Bezúch, Růžička, Sojčík – Varga, Ölvecký, Radivojevič – Gašparovič, Pardavý, Deveaux – Švec
  • Liptovský Mikuláš: Hollý – J.Nemec, Gründling, Pacalaj, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Moravčík – Rud.Huna, Langhammer, Števuliak – J.Sukeľ, Paukovček, R.Rapáč – Kriška, M.Sukeľ, Lištiak – A.Laco, Piatka, Uhrík