Liptáci ukázali bojovnosť v príprave: S Popradom otočili nepriaznivý stav

Hokejisti Liptovského Mikuláša majú za sebou aj štvrtý zápas v príprave na novú sezónu.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci ukázali bojovnosť v príprave: S Popradom otočili nepriaznivý stav

Domáci mali skvelý vstup do zápasu. Už v 4. minúte vyhrávali po tom čo Štrauch prekonal na dvakrát Košarišťana. O štyri minúty neskôr na opačnej strane pohrozila bratská dvojica Sukeľovcov, ale bez gólovej koncovky. Tá prišla v 12. minúte, keď Vandas prekvapil tečom mikulášskeho brankára.

Gólová tretina Liptákov

Mikulášania síce nevstúpili do druhej tretiny ideálne. Už v 24. minúte prehrávali 0:3, po tom čo sa v oslabení presadil Bondra. Zverenci Pavla Paukovčeka dokázali na nepriaznivý stav odpovedať. Najskôr v 30. minúte znižoval J. Sukeľ, následne pár minút pred koncom vyrovnali Tabaček so Števuliakom.

Záver v réžii hostí

V tretej tretine domáci herne polavili. Dôsledkom toho bol najmä premárnený trojgólový náskok. Liptákom sa v 51. minúte podarilo prvýkrát v zápase dostať do vedenia. Nitrianského pokus sa odrazil k Lacovi, ktorý pred popradským brankárom už nezaváhal. O dve minúty neskôr popradský brankár opäť inkasoval, po tom čo presne mieril Rapáč.

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)

• Góly: 4. Štrauch (Mlynarovič), 12. Vandas (Fabian, Heizer), 24. Bondra – 30. J. Sukeľ (Pacalaj), 37. Tabaček (Uram), 38. Števuliak (Nádašdi), 51. Laco (Nitriansky), 53. B. Rapáč (Matej Bača)
  • L. Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Pacalaj, Tabaček, Kurali, Matej Bača, Nádašdi, Mezovský (A), Moravčík, Nitriansky – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Uram (A) – B. Rapáč, Paukovček, Kriška © – Piatka, Langhammer, Števuliak – A. Laco, Kabáč, Uhrík