Webnoviny - Hokej

Liptovský Mikuláš doma prehral

V predohrávke 4. kola Slovnaft extraligy podľahol MHk 32 Liptovský Mikuláš hokejistom Slovana Bratislava na domácom ľade 5:2

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava 2:5 (1:3, 1:1, 0:1) Góly: 11. M. Bartánus (Pohanka, P. Lištiak), 31. M. Bartánus (Mikula) – 2. Vaic (A. Nedorost), 9. Vaic (Lipiansky, Turunen), 10. D. Skokan (V. Nemec, Štajnoch), 34. Richard Huna (Tulupov), 51. Richard Huna (A. Nedorost) Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Bednár, Orolin, 1550 divákov

Zostavy: Liptovský Mikuláš: Hála – Heš, D. Devečka, Kumstát, M. Bača, Privoznik, P. Lištiak, Martinka, Kadura – Tomášek, J. Halaj, Cibuľa – M. Bartánus, Pohanka, Mikula – Roháč, Kuric, Ďurný – M. Oravec, Durdiak, Kropáč Slovan Bratislava: Konrád – J. Kováčik, Bohunický, Turunen, Tulupov, Tesařík, Štajnoch, Janík – Demel, Hujsa, Kuľha – V. Nemec, A. Nedorost, D. Skokan – Richard Huna, Lipiansky, Vaic – A. Bezák, O. Rusnák, T. Varga

Hráči Liptovského Mikuláša mali katastrofálny úvod do stretnutia. Už v 15. sekunde bol vylúčený Tomášek, Liptáci síce dlho odolávali, ale dve sekundy pred návratom potrestaného hráča na ľad nemal Hála proti dorážke slovanistu Vaica šancu – 0:1. Domáci sa pomaly spamätávali z úvodného šoku, no ich snahu v 9. min zmrazil opäť Vaic, ktorý zasa úspešne dorážal strelu Lipianskeho. V 10. min už bolo 0:3, Hálu prekonal Skokan. V tomto čase by za Liptovský Mikuláš nik nedal ani deravý groš, jeho hráči sa síce snažili, ale góly dávali hostia. V 11. min však bol vylúčený Vaic a o 30 sekúnd Konráda oklamal Marek Bartánus – 1:3. V 13. min na trestnú lavicu putoval Kuľha, domáci zatlačili, ale Mikula ani Devečka nedokázali skórovať. Ďalšie šance Liptáci zbrklo zahadzovali.

Aj začiatok druhej tretiny bol v znamení tlaku domácich, najmä Mikula mal dve výborné príležitosti, keď najprv netrafil odkrytú bránku Slovana a následne ani zblízka neprekonal Konráda. V 31. min predsa domáci zužitkovali svoju prevahu: proti strele Bártanusa, ktorého krásne našiel Mikula, bol Konrád bezmocný – 2:3. V 32. min bol vylúčený hosťujúci Richard Huna a každý čakal, že Liptáci vyrovnajú, ale opak sa stal pravdou. Hneď ako Huna skočil na ľad z trestnej lavice, ušiel obrane a pohodlne zvýšil na 4:2 pre Slovan. V závere tejto tretiny bol dvakrát vylúčený Kuric, no najväčšiu šancu mali Liptáci vo vlastnom oslabení, keď Halaj vo vyloženej šanci nedal. Tretiu tretinu začali Liptáci tlakom. V 42. min Bartánus sám pred Konrádom neuspel, o minútu ho napodobnil Roháč. Domáci aj keď mali tlak, ten bol iba jalový a napokon sa od nich odklonilo aj šťastie. V 51. min vylúčenie Mikulu potrestal paradoxne bývalý hráč Liptovského Mikuláša Richard Huna a definitívne rozhodol – 2:5. V závere sa zápas už iba dohrával.