Marek Šebeňa Hokej

Liptovský Mikuláš prehral vo Zvolene aj vďaka hatriku Kopeckého

Zvolen sa od úvodných minút zahryzol do súpera a už po 35 sekundách nepremenil šancu Sochor.

HKm Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) Góly: 13. J. Kopecký (Ľ. Hurtaj, Gálik), 31. Lelkeš (R. Liščák, Michal Chovan), 38. Gálik (L. Čierny), 52. J. Kopecký (Gálik, Sochor), 55. J. Kopecký (Gálik, L. Čierny) – 34. Roháč (Pohanka, M. Bartánus), 37. J. Halaj (Cibuľa, Heš) Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Horínek, M. Orolin, 1242 divákov

Zvolen: J. Laco – Javín, Cebák, L. Čierny, Juraško, J. Valach, Hraško – Pavliš, F. Turek, Sochor – Gálik, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký – Michal Chovan, R. Liščák, Lelkeš Liptovský Mikuláš: Hála – Heš, D. Devečka, Kumstát, P. Lištiak, Martinka, M. Bača – Tomášek, J. Halaj, Cibuľa – M. Bartánus, Pohanka, Mikula – Roháč, Kuric, Kriška – Kropáč

Zvolen sa od úvodných minút zahryzol do súpera a už po 35 sekundách nepremenil šancu Sochor. Liptákom sa darili rýchle výpady z obrany a často zamestnávali Laca. Aktívny bol najmä Mikula. Vedenia sa však ujali domáci, keď v 13. min využili presilovku. Hurtajovu prihrávku spoza bránky premenil Kopecký. V 16. min mohol znižovať Kuric, ale sám pred Lacom neupsel. Skóre sa menilo až v druhej tretine. Najprv dobrú príležitosť nevyužil pred Hálom Hurtaj. Až v 31. min sa Zvolenčanom vydarila pekná kombinačná akcia. Na jej začiatku bol Chovan, ktorý zmiatol obranu hostí a ideálna prihrávka Liščáka našla na opačnej strane vľavo voľného Lelkeša, ktorý mieril do odkrytej časti bránky. Liptáci však zapli na vyššie obrátky a zatlačili Zvolen. Po strele Pohanku sa z dorážky pred Lacom presadil Roháč. V 37. min Liptáci ťažili z presilovky. Po prihrávke Cibulu sa presadil z troch metrov pred Lacom pohotovou strelou Halaj. Vyrovnaný stav však dlho na tabuli nesvietil, pretože o 45 sekúnd neskôr Hála neudržal puk po tvrdej strele L. Čierneho spoza pravého kruhu. Ten mu prepadol a Gálik už ho nemal problém poslať do prázdnej bránky. Liptáci sa na začiatku tretej tretiny snažili o vyrovnanie, ale Tomaška trafil iba bočnú žrď. Domácim pomohla presilovka piatich proti trom, ktorú si dobre rozohrali, Gálikovu prihrávku prihrávku zastavil Heš, no puk nevyhodil a Kopecký nemal problém skórovať. O tri minúty neskôr sa tento zvolenský strelec presadil tretíkrát, keď pekným náprahom z pravého kruhu prekonal Hálu a uzavrel strelecký účet zápasu.

Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Zvolena): „Pod naše víťazstvo sa podpísal výkon brankára Jána Laca a využitá presilovka piatich proti trom v tretej tretine.“ Mojmír Trličík (tréner Liptovského Mikuláša): „Do Zvolena sme prišli hrať aktívne a agresívne, čo sa nám v úvode zápasu darilo. Súper však trestal naše chyby, naopak my sme ich zaváhania nevyužili. Neboli sme horší, ale s výsledkom nemôžem byť spokojný. Rozhodli aj presilové hry, v ktorých dali Zvolenčania dva góly.“