Medlová vstúpila do novej sezóny: Formu ladí smerom k Pjongčangu

Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová vstúpila do novej sezóny Svetového pohára FIS. V novozélandskom stredisku Cardrona ju čakali preteky v slopestyle.

Tomáš Batiz
Ilustračný obrázok k článku Medlová vstúpila do novej sezóny: Formu ladí smerom k Pjongčangu
Zdroj: TASR

Slovenskej snoubordistke Klaudii Medlovej nevyšiel vstup do novej sezóny Svetového pohára FIS. V novozélandskom stredisku Cardrona nepostúpila do finále pretekov v slopestyle, keď v kvalifikácii obsadila 24. miesto so ziskom 44,25 bodu.

S novým trénerom

Do olympijskej sezóny vstupuje Medlová s veľkou chuťou a novým trénerom – Mareka Hliničana nahradil Matej Matys. „Po štvormesačnej prestávke od jazdenia zavinenej zranením a po operácii kolena som sa na novú sezónu pripravovala v Austrálii, kde boli takmer všetky najlepšie pretekárky s ich tímami. Úroveň ich jazdenia je veľmi vysoká, ale ja sa napriek výpadku na novú sezónu teším a cítim veľkú motiváciu,“ povedala Medlová.

„V Austrálii sme trénovali tri týždne. Veľa dní nám pršalo a fúkal silný vietor, takže sa nedalo skákať, ale potom sme mali pár úžasných dní, počas ktorých sa dalo trénovať naplno. Mávali sme skoré ranné ‚sessions‘ a poobede sme sa presunuli na ‚raily‘. Som šťastná, že som opäť na snehu. Som zvedavá na trať, ktorú nám pripravili v Cardrone. Už sa len modliť za dobré počasie,“ skonštatovala Medlová.

Zabojovať chce o ZOH 2018

Dvadsaťtriročná špecialistka na freestyleové disciplíny má solídne vyhliadky prebojovať sa na ZOH 2018 do Pjongčangu v slopestyle i Big Air. „Čaká má ešte šesť pretekov SP, momentálne som na 15. mieste, ktoré by som si chcela minimálne udržať. Idem krok za krokom a budem sa snažiť načasovať formu na ZOH. Nasledujúca sezóna bude asi jedna z najnáročnejších, keďže v Pjongčangu by som chcela štartovať v oboch disciplínach a na obe sa treba rovnako stopercentne sústrediť,“ dodala Medlová. Po návrate z Nového Zélandu bude týždeň v Bratislave posilňovať svalové partie gymnastikou a na trampolínach. Následne absolvuje tréningy v rakúskom Stubai, potom už sa naplno rozkrúti súťažný kolotoč.

Medlová si v kariére SP pripísala šesť pódiových umiestnení (1× 2. miesto, 5× 3. miesto). Na MS 2015 v rakúskom Kreischbergu vybojovala pre Slovensko bronzovú medailu a prvýkrát na seba výraznejšie upriamila pozornosť. Minulú sezónu negatívne poznačilo zranenie chrupavky v oblasti rebier, ktoré utrpela koncom januára na prestížnom pozývacom podujatí X Games.

Zdroj: TASR

Odporúčame