Marek Šebeňa Hokej

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Góly: 11. M. Bartánus (Pohanka, P. Lištiak), 31. M. Bartánus (Mikula) - 2. Vaic (A. Nedorost), 9. Vaic (Lipiansky, Turunen), 10. D. Skokan (V. Nemec, Štajnoch), 34. Richard Huna (Tulupov), 51. Richard Huna (A. Nedorost) Vylúčení: 8:7 na 2 min, presil

Liptovský Mikuláš: Hála – Heš, D. Devečka, Kumstát, M. Bača, Privoznik, P. Lištiak, Martinka, Kadura – Tomášek, J. Halaj, Cibuľa – M. Bartánus, Pohanka, Mikula – Roháč, Kuric, Ďurný – M. Oravec, Durdiak, Kropáč Slovan Bratislava: Konrád – J. Kováčik, Bohunický, Turunen, Tulupov, Tesařík, Štajnoch, Janík – Demel, Hujsa, Kuľha – V. Nemec, A. Nedorost, D. Skokan – Richard Huna, Lipiansky, Vaic – A. Bezák, O. Rusnák, T. Varga

Hráči Liptovského Mikuláša mali katastrofálny úvod do stretnutia. Už v 15. sekunde bol vylúčený Tomášek, Liptáci síce dlho odolávali, ale dve sekundy pred návratom potrestaného hráča na ľad nemal Hála proti dorážke slovanistu Vaica šancu – 0:1. Domáci sa pomaly spamätávali z úvodného šoku, no ich snahu v 9. min zmrazil opäť Vaic, ktorý zasa úspešne dorážal strelu Lipianskeho. V 10. min už bolo 0:3, Hálu prekonal Skokan. V tomto čase by za Liptovský Mikuláš nik nedal ani deravý groš, jeho hráči sa síce snažili, ale góly dávali hostia. V 11. min však bol vylúčený Vaic a o 30 sekúnd Konráda oklamal Marek Bartánus – 1:3. V 13. min na trestnú lavicu putoval Kuľha, domáci zatlačili, ale Mikula ani Devečka nedokázali skórovať. Ďalšie šance Liptáci zbrklo zahadzovali. Aj začiatok druhej tretiny bol v znamení tlaku domácich, najmä Mikula mal dve výborné príležitosti, keď najprv netrafil odkrytú bránku Slovana a následne ani zblízka neprekonal Konráda. V 31. min predsa domáci zužitkovali svoju prevahu: proti strele Bártanusa, ktorého krásne našiel Mikula, bol Konrád bezmocný – 2:3. V 32. min bol vylúčený hosťujúci Richard Huna a každý čakal, že Liptáci vyrovnajú, ale opak sa stal pravdou. Hneď ako Huna skočil na ľad z trestnej lavice, ušiel obrane a pohodlne zvýšil na 4:2 pre Slovan. V závere tejto tretiny bol dvakrát vylúčený Kuric, no najväčšiu šancu mali Liptáci vo vlastnom oslabení, keď Halaj vo vyloženej šanci nedal. Tretiu tretinu začali Liptáci tlakom. V 42. min Bartánus sám pred Konrádom neuspel, o minútu ho napodobnil Roháč. Domáci aj keď mali tlak, ten bol iba jalový a napokon sa od nich odklonilo aj šťastie. V 51. min vylúčenie Mikulu potrestal paradoxne bývalý hráč Liptovského Mikuláša Richard Huna a definitívne rozhodol – 2:5. V závere sa zápas už iba dohrával.

Mojmír Trličík (tréner L. Mikuláša): „Mali sme veľmi zlý úvod do stretnutia. V 10. min sme prehrávali 0:3 a potom sa už ťažko hrá. Začali sme bojovať, znížili sme, mali sme šance aj na vyrovnanie, ale po hrubej chybe sme dostali štvrtý gól. To bol rozhodujúci moment zápasu.“ Antonín Stavjaňa (tréner Slovana Bratislava): „Mali sme výborný nástup do stretnutia, rýchlo sme strelili tri góly. Bohužiaľ, potom sme poľavili. Domáci znížili až na jednogólový rozdiel a začalo byť rušno. Keď sme však strelili štvrtý gól, bolo prakticky po zápase.“