Pavol Tomčík Futbal

Mikulášania bojujú o záchranu statočne - zdolali Dubnicu

Futbalisti Liptovského Mikuláša urobili ďalší z dôležitých krokov k záchrane druhej ligy, keď v sobotu pred svojimi divákmi dokázali zvíťaziť nad Dubnicou nad Váhom rozdielom triedy 3:0.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášania bojujú o záchranu statočne - zdolali Dubnicu

V rámci 26. kola druhej futbalovej ligy pricestoval do Okoličného priebežne siedmy celok z Dubnice nad Váhom. Predposledný Liptovský Mikuláš sa tabuľkovo vyššie postaveného súpera nezľakol a postupne mu nasúkal tri góly. Skóre duelu otvoril v 24. minúte z nariadenej penalty Hricov – 1:0. Pokutovému kopu predchádzala červená karta dubnického gólmana Maťašovského, ktorý v šestnástke nedovolene fauloval prenikajúceho Petra Tomka.

Hostia, hrajúci viac ako dve tretiny stretnutia v oslabení inkasovali ešte dvakrát. V 82. minúte najskôr na upokojujúcich 2:0 zvyšoval Tomáš Malec, ktorý na ihrisko prišiel len 8 minút pred gólovým momentom. Na konečných 3:0 upravil už o minútu neskôr navrátilec v drese Liptákov Miroslav Latiak.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dubnica nad Váhom 3:0 (1:0)
Góly: 24. Hricov (z 11 m), 82. Malec, 83. Latiak
Rozhodovali: Glova, Špivak, Ferenc
ŽK: Morong – Mejič
ČK: 23. Maťašovský
Divákov: 350
MFK Tatran: Šavol – Kubena, Kucharčík, Mizerák, Latiak, Tomko (74. Malec), Chomistek, Moravčík, Balluch (67. Revák), Pastva, Hricov (63. Morong)

Ján Karaffa (tréner Liptovského Mikuláša): „Vylúčenie hosťujúceho brankára ovplyvnilo priebeh zápasu, paradoxne nám to trošku uškodilo. Uvedomovali sme si dôležitosť zápasu z čoho pramenilo to, že sme boli moc opatrní. Napriek tomu, že sme hrali v početnej prevahe sme boli málo aktívni, súpera sme málo napádali. V závere po prestriedaní síce padli góly, ale i tak sme do konca tŕpli o výsledok.“

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Celý zápas ovplyvnila prísna penalta a vylúčenie nášho brankára. Ďalej sa k tomu vyjadrovať nebudem.“