Mikulášania nestačili na Bystricu: O víťazovi rozhodlo predĺženie

Hokejisti Liptovského Mikuláša nestačili na domácom ľade na úradujúceho majstra z Bystice. Bod Liptákom zabezpečil v závere Huna.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášania nestačili na Bystricu: O víťazovi rozhodlo predĺženie

Úvod stretnutia priniesol veľa nepresností na oboch stranách. Prvý vážnejší pokus prišiel v 5. minúte, keď Paukovček pohrozil spomedzi kruhov, no Lukáš bol pozorný. Veľkú príležitosť mali domáci o štyri minúty. Vo vlastnom oslabení sa dostali M. Sukeľ s Uramom do prečíslenia, ale nezakončili ideálne. O pár sekúnd mali dobrú šancu aj Bystričania, no Češík neprekonal padajúceho Košarišťana. Skóre zápasu sa otvorilo v 11. minúte. Domáci rozobrali súperovu obranu a po ukážkovej kombinacii skóroval M. Sukeľ. V závere prvej tretiny mohol zvýšiť na 2:0 Langhammer, no Lukáš už neinkasoval.

Vyrovnanie hostí

„Barani“ mali dobrý vstup do druhej tretiny. Už v 24. minúte vyrovnával Hohmann, ktorý spoza obrancu namieril presne k žrdi. Hostia boli po strelenom góle iniciatívnejší a aktívnejší. V 28. minúte nepríjemne zakončil Lamper, ale mikulášsky brankár bol pozorný. V závere druhého dejstva mal gól na hokejke Bubela, ten však spomedzi kruhov trestuhodne netrafil poloprázdnu bránku domácich.

Rýchly gól Baranov

Bystričania rovnako ako v úvode druhej dvadsaťminútovky aj v tretej tretine začali ideálne. V 42. minúte dostal puk medzi kruhy Mihalik, ktorý následne prekonal Košarišťana. V 50. minúte vypálil tvrdo od modrej Suchý, ten však tesne minul Lukášovu bránku. O necelých šesť minút zakončil nepríjemne spomedzi kruhov Huna, ale hosťujúci brankár reflexívne zasiahol betónom. Liptáci mali v závere tretej tretiny k dispozícii presilovku o dvoch hráčov, tú ešte nevyužili, no pri následnej výhode o jedného hráča našiel Uram pred bránkou Hunu, ktorý v neprehľadnej situácii pretlačil buk do Lukášovej bránky.

Nevyužitá presilovka

V predĺžení mali viac z hry domáci a to vďaka presilovke. V početnej výhode sa Liptáci držali v útočnom pásme, no vyprodukovali iba dva zakončenia, ktoré Lukáša výrazne neohrozili. Výhodu o jedného hráča mali v záverečných dvoch minútach aj hostia. Najskôr proti Bartánusovi perfektne zasiahol Košarišťan, o pár sekúnd však inkasoval po nechytateľnej strele Failleho.

„Bod s takým súperom, ako je Banská Bystrica, je vždy dobrý. Chalanom patrí veľká vďaka, že za stavu 1:2 sa nevzdali a bojovali až do konca z čoho plynul aj vyrovnávajúci gól. Trošku nás mrzí nevyužitá presilovka v predĺžení, ale čo sa dá už robiť,“ zhodnotil po zápase Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

• Góly: 11. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 59. Huna (Uram, Tabaček) – 24. Hohmann (Sedlák, Brejčák), 42. Mihalik (Gábor, Češík), 65. Faille (Ďatelinka, Surový).
  • MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Suchý, Nemec, Moravčík, Tabaček, Pacalaj, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Paukovček, Ru. Huna – Laco, Langhammer, Rapáč – Kabáč, Piatka, Spilar
  • HC'05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Gründling, Gélinas, Giľak – Lunter, Surový, Faille – Róth, Valent, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Gabor, Češík, Lamper