Slávka Kellová Hokej

Mikulášania zabojovali

V šiestom finálovom zápase medzi MHK32 Liptovský Mikuláš a ŠHK Piešťany domáce mužstvo zabojovalo o postup do extraligy. Svoju bojovnosť predviedlo najmä v druhej tretine. Skóre na zápasy je opäť vyrovnané 3:3. O postupe rozhodne utorkový záverečný d

V úvode zápasu začalo domáce mužstvo ukážkovo. Len 25 sekúnd stačilo Mikulášanom, aby otvorili zápas. Roháčovi nahral na hokejku Ján Pleva a bolo úvodných 1:1. Ostatné minúty prevej tretiny však už patrili Piešťancom. Kolník a Pupák sa postarali o vedenie hostí po úvodnej časti zápasu 1:2. V šatniach si domáce mužstvo vstúpilo do svedomia, nabralo druhý dych a v druhej tretine vystrieľalo hostí hneď štyrmi gólmi. Úspešné zakončenia si medzi sebou vystriedali Bartík, Vlk, Petran a Pleva. Skóre 5:2 sa nezmenil do konca zápasu.

Góly: 1. Roháč (Pleva, Bartík), 24. Bartík (Pleva), 31. Vlk (Kuric, Paukovček), 34. Petran (Bartík, Pleva), 37. Pleva (Bartík, Lištiak) – 3. Chylo (Rybárik, A. Kolník), 7. Pupák (Prokop, Baran)

Strely na bránu: 32:30 (12:12, 14:7, 6:11)

Vylúčenia: 3:4 na 2 min.

Presilovky: 1:0 Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Ország, Lokšík – Valach, Holienka divákov: 2658

Lipt. Mikuláš: Palko (Šiarnik) – Lištiak, T. Devečka, Petran, Bača, Kadlubiak, Vlk, Hyben, Klepáč – Bartík, Pleva, Roháč – Kuric, Paukovček, Pohanka – Ďurný, Mravec, Zlocha – Macík, Legerský, Oravec

Piešťany: Tomek (Fumáč) – A. Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Magušin, K. Grman, Poláček, Vrána – Baran, Prokop, Pupák – Románek, Peško, Haring – Gálik, Novák, Lušňák – Rybárik, Učeň, Chylo

Klement Milan, tréner hostí: Prvá tretina pre nás dopadla dopre keď sme vyhrávali 2:1 aj keď sme sa dopustili chýb, akou bol zbytočný prvý inkasovaný gól. Druhá tretina bola z našej strany totálny prepadák, k ničomu sme sa nedostali a v záverečnej tretine to už jednoducho nešlo. Dva tri góly sa dajú streliť v priebehu pár minút, no my sme na to už nemali, súper bol nad naše sily. Celkovo hodnotím výsledok ako spravodlivý, v minulom zápase sme boli herne lepší my, dnes to boli domáci.

Horváth Marián, tréner domácich: Zápas sme dobre začali, hneď v prvom striedaní sme dali gól, no prišlo z našej strany uspokojenie, dostali sme dva rýchle góly, našťastie keď sme strácali pôdu pod nohami Palko zatiahol roletu, vytiahol nejaké zázračné zákroky a vtedy som vedel, že už to bol znovu on. Druhá tretina bola najlepšia v tejto sérii v našom podaní a záverečnú tretinu dobre zhodnotil hosťujúci tréner, takto by podla mňa mali vyzerať zápasy v play off.