Neskutočná atmosféra a bojovnosť. Presne takto sa dá opísať štvrtkový play-off zápas MHK32 Liptovský Mikuláš s Michalovcami 1. ligy. Neopísateľná zvuková kulisa viac ako tisícky fanúšikov z Liptova pomohla Mikulášanom k víťazstvu.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášsky fanclub bol na roztrhanie: Naši hokejisti vyhrali v neskutočnej atmosfére!

Do tohto dlhoočakávaného zápasu nastúpili Mikulášania skutočne bojovne. Hneď po úvodom buly sa domáci zmocnili hry, hoci Paukovčekova strela skončila len v lapačke Okoličányho. Prvý veľký úspech sa dostavil v 10. minúte, keď si Liptáci vypracovali enormný tlak. Pár pekných šancí najskôr zahodil Peter Bartík, ale nakoniec sa k puku dostal Lukáš Paukovček, ktorý našiel voľného Patrika Kubáňa. Ten z pravého kruhu mieril presne ponad lapačku Okoličányho (1:0).

Obraz hry sa ani po góle Patrika Kubáňa nezmenil. Domáci hráči povzbudzovaní tribúnami sa s vedením neuspokojili a hrozili aj z ďalších šancí. Proti bol však skvelo chytajúci gólman hostí Dávid Okoličány. Aj v druhej tretine sa hra prelievala z jednej strany na druhú, mužstvá mali šance, ale snahy hráčov končili na gólmanoch oboch mužstiev.

V poslednej časti hry sa napätie na ľade poriadne vystupňovalo. Najhorúcejšie však boli posledné minúty či sekundy zápasu, počas ktorých Mikulášania dokázali udržať víťazný stav 1:0.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Michalovce 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (Bruncko) – Marcinek, Jankovič, Mezovský, Duriš, Kuric, Kubáň, Kledrowetz, Matejka, Klepáč, Poliaček, Sajko, Uhrík, Piatka, Mravec, Kubovčík, Bartík, Galko, Bača, Holiga, Paukovček.

HK Dukla Michalovce: Okoličány (Kurali) – Halapy, Drotár, Hrubý, Palovčík, Rusnák, Šeliga, Gavura, Vorobel, Šimčák, Šechný, Zorvan, Chovan, Opatovský, Čížek, Žemba, Čavrk, Banovský, Fajčák, Linet. Rozhodca: Stano, Gajan, Nosek

Góly a asistencie: 10. Kubáň (Paukovček, Bartík) Rozhodovali: Stano, Gajan, Nosek, 1230 divákov

Liptovský Mikuláš – Michalovce 2:1 (hrá sa na tri víťazné stretnutia)

1. duel: (nedeľa 10.2.) Michalovce – Liptovský Mikuláš 5:6 po predĺžení
  2. duel: (pondelok 11.2.) Michalovce – Liptovský Mikuláš 5:4 po samostatných nájazdoch
  3. duel: (štvrtok 14.2.) Liptovský Mikuláš – Michalovce (1:0)
  4. duel: (piatok 15.2.) Liptovský Mikuláš – Michalovce (17:00)
  5. duel: (nedeľa 17.2.) Michalovce – Liptovský Mikuláš (v prípade, že sa nerozhodne v piatok)