Tomáš Batiz Hokej Šport

Mikulášski hokejisti vedenie neudržali: Trenčania vyhrali rozdielom triedy

Hokejisti Liptovského Mikuláša odohrali v krátkom čase ďalší zápas na ľade súpera. Na trenčianskom ľade videli diváci dokopy až sedem gólov.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášski hokejisti vedenie neudržali: Trenčania vyhrali rozdielom triedy

Dukla nastúpila na zápas bez zraneného Marcela Hossu. V drese Liptákov sa po zranení objavil skúsený Stümpela. Trenčania sa už tradične snažili do zápasu vstúpiť aktívne, no vedenia sa ujali hostia. V 5. min Bohunický nešťastne tečoval puk pred nepokrytého Róberta Hunu a ten už nemal problém otvoriť skóre do odkrytej bránky. Domáci tím vyrovnal o päť minút. V presilovej hre vystrelil od modrej čiary Kozák a Veilleux šikovne tečoval puk za Križanov chrbát – 1:1.

Kriška šancu nevyužil

Hostia mohli ísť do vedenia päť minút pred sirénou. Kriška chcel lobom cez polovicu klziska vysunúť do brejkovej situácie z trestnej lavice vracajúceho sa Nádašdiho. Pri puku bol však rýchlejšie domáci gólman. Na opačnej strane M. Novák vysunul Veilleuxa, ale toho vychytal Križan. Záver úvodnej tretiny patril domácim. V 18. min Ölvecký prenechal puk Hlinkovi, ktorý strelou k žrdke poslal Duklu do vedenia. O minútu uzavrel skóre úvodnej tretiny M. Novák strelou z ľavého kruhu, keď mal Križan zakrytý výhľad a nemal veľa šancí na zákrok.

Neuznaný gól Liptákov

Druhú časť zápasu lepšie zvládli domáci hokejisti. V 22. min Kalináč vyzval k zakončeniu Tybora, ktorý si vychutnal Križana a Dukla viedla trojgólovým rozdielom. O dve minúty L. Novák nedokázal prepasírovať puk za bránkovú čiaru a strelu Veilleuxa Križan zachytil betónmi. V 32. min sa už Rudolf Huna radoval z gólu, no ten po konzultácii s videorozhodcom hlavný rozhodca neuznal, keďže nebolo vidieť, či bol puk celým objemom za bránkovou čiarou. O minútu to mohlo byť na domácej strane ešte veselšie, ale Gašparovič nedokázal využiť samostatný nájazd. Tri minúty pred druhou sirénou Trenčín pridal piaty gól, keď si Ölveckého strelu nešťastne za Križanov chrbát stečovala obrana hostí.

Trenčania si zápas nepustili

V záverečnej tretine sa už Dukla snažila dôsledne pristupovať k hráčom súpera a nedovoliť Liptákom zakladať nebezpečné protiútoky, čo sa im aj darilo. Naviac boli stále aktívnejší ako Liptovský Mikuláš. Gólovú bodku za zápasom dal v presilovej hre od modrej čiary Kozák, keď prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

• Góly: 10. Veilleux (Kozák, Ölvecký), 18. Hlinka (Ölvecký), 19. M.Novák (L.Novák), 22. Tybor (Kalináč), 38. Ölvecký (Veilleux), 60. Kozák (Drgoň) – 5. Róbert Huna.
  • Trenčín: Chábera – Kozák, Drgoň, Holenda, M.Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák – Sojčík, R. Dlouhý, L. Novák – Gašparovič, Kalináč, Tybor – Hlinka, Veilleux, Ölvecký – Briestenský, J. Švec, D. Novák
  • Liptovský Mikuláš: Križan (41. Nagy) – Mezovský, Bobček, Stehlík, Nádašdi, M. Šiška, Moravčík, D. Kadura, Kadlubiak – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – Faith, M. Sukel, Kriška – A. Laco, Piatka, Lištiak – Stümpel, Kabáč, Števuliak
Zdroj: Dnes24/TASR