Pavol Tomčík Šport

Mikulášskym zjazdárkam v Slovinsku generálka na Soči nevyšla

V slovinskej Kranjskej Gore sa v nedeľu 2. februára uskutočnilo ďalšie z kôl Svetového pohára v slalome žien. Na štartovej listine nechýbali ani dve Slovenky - Mikulášanky Petra Vlhová a Barbora Lukáčová. Obe skončili pred bránami druhého kola.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášskym zjazdárkam v Slovinsku generálka na Soči nevyšla

Bližšie k postupu do elitnej tridsiatky to mala 18-ročná Petra Vlhová, na trati sa však nevyhla viacerým zaváhaniam, preto skončila až na 42. pozícii, ďaleko za priebežnou líderkou po prvom kole – Mikaelou Shiffrinovou z USA. Staršia z dvoch rodáčok z Liptovského Mikuláša, Barbora Lukáčová (23), doplatila na ešte vyššie štartové číslo, ako Petra a značne rozbitú trať. Výsledkom je preto až priečka na konci piatej desiatky štartového poľa. Obe Slovenky už o niekoľko dní čaká vystúpenie na Zimných olympijských hrách v ruskom Soči.

Reakcie pre mikulas24.sk

Petra Vlhová: „Dnes to zas nevyšlo. Nebola to moja jazda, mala som veľmi pomalý začiatok a išla som moc opatrne. Spodná časť trate bola už ako tak.“

Barbora Lukáčová: „S mojím výkonom som viac-menej spokojná. Išla som bojovnú jazdu a dala som do toho maximum. Žiaľ, nevyšlo to. Nechcem sa vyhovárať, ale musím povedať, že podmienky boli náročné. Mala som čislo 66 a na trati to bolo dosť cítiť. Urobili sa tam hlboké ryhy a v dolnej strmej pasáži boli dokonca jamy.“