Pavol Tomčík Šport

Modelklub Liptov vo Zvolene 2x vo finále

Seriál majstrovstiev Slovenska v letecko-modelárskych kategóriách F5J a F5J-400/alti pokračoval v ostatných dňoch pretekmi na letisku v Zolnej pri Zvolene. Z Liptákov sa darilo len Vladimírovi Rúčkovi.

Ilustračný obrázok k článku Modelklub Liptov vo Zvolene 2x vo finále

Modelklub Liptov vďaka Vladimírovi Rúčkovi vybojoval finálové umiestnenia v oboch kategóriách. Rúčka skončil v celkovom poradí preteku F5J na šiestom mieste a F5J-400/alti na piatej priečke. Ostatní mikulášski piloti tentoraz skončili až v druhej desiatke.

Charakteristika kategórií:

F5J – tzv. „veľká kategória“ – lieta sa v 10-minútovom pracovnom čase, hodnotí sa výška, nalietaný čas a presnosť pristátia.

F5J 400-alti – pravidlá sú rovnaké, obmedzená je len hmotnosť modelu, ktorá musí byť nad 500 gramov. Najväčšie prípustné rozpätie krídel je 2540 mm.