Michal Paška Futbal

Na Tatrane futbal plakal, ale tri body sú doma

V dnešnom dohrávanom stretnutí 19. kola druhej futbalovej ligy privítal MFK Tatran Liptovský Mikuláš na domácom trávniku súpera z Petržalky. V priamom boji o udržanie sa v súťaži sa z víťazstva tešili domáci hráči.

Po domácom sobotňajšom víťazstve nad Moldavou bola na vystúpenie Tatranu v ideálnom počasí zvedavá sympatická divácka kulisa. Už v 4. minúte mieril Fótyik z hranice šestnástky nad bránku. Strelecký pokus zaznamenal o sedem minút aj domáci kanonier Tomko, ale aj jeho lopta letela nad Jenčovu bránku. Tatran pokračoval v aktívnej hre a po štvrťhodine sa výborne uvoľnil Kubus, lopta z hlavy Rezera išla mimo.

Následne po zeme prudko vystrelil Fótyik, Jenčo si musel poradiť len na dvakrát. V 22. minúte bol v päťke osamotený hosťujúci Varga, na domáce šťastie prestrelil. V 28. minúte zavládla na štadióne veľká radosť, keď z dvoch metrov skóroval Tomko po zahodenom pokuse Labuna. V 32. minúte mohol zvýšiť Paděra, z blízka zahodil. Z osemnástich metrov Štefún tvrdo vystrelil po zemi, mieril ale mimo bránky. Paděra mohol zvýšiť aj v 37. minúte, tiež neúspešne.

Úvod druhého dejstva patril šanci Labuna v mikulášskom drese. Po hodine hry to bolo 2:0 vďaka Kubusovi. Skóroval po rohu Labašku umiestnenou strelou. O dve minúty mohol svoj druhý gól streliť Tomko, jeho pätička išla tesne vedľa. Petržalka sa nevzdávala a v 81.minúte znižoval excelentnou strelou Hečko.

Do konca stretnutia už gól nepadol. Tatran tak získal v boji o záchranu tri mimoriadne dôležité body.

**Peter Kurek, tréner Liptovského Mikuláša: **„Z našej strany futbal plakal. Neviem si to vysvetliť. Viem, že môžu byť pod výsledkovým tlakom, ktorý môže zväzovať ruky. Za stavu 2:0 sme hrali nesústredene, po zbytočnej štandardnej situácii sme inkasovali. Divákom sa ospravedlňujem za dnešný výkon, tešiť nás môže len zisk troch bodov.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Petržalka 1989 2:1 (1:0) **Góly: 28. Tomko, 61. Kubus – 81. Hečko. **Divákov: 400. **Liptovský Mikuláš: **Šavol – Labun, Labaška, Paděra, Šupej, Tomko (71. Boškovič), Rezer (25. Balluch), Kubus, Moravčík (62. Popik), Šlosár, Fótyik. **Petržalka: **Jenčo – Straniek, Malecký (63. Kočiš-Kovaľ), Jurkovič (80. Beňo), Brányik, Královič, Drobňák, Hečko, Štefún, Varga (32. Kozák), Kratochvíl.