Michal Paška Hokej

Nečakaná prehra hokejistov HK 32 s Trnavou

Na mikulášskom zimnom štadióne sa dnes zrodilo nemilé prekvapenie. V stretnutí 23.kola prvej hokejovej ligy hráči HK 32 Liptovský Mikuláš podľahli Trnave 2:4.

Domáci hráči mali raketový nástup, v tretej minúte tvrdou strelou otvoril skóre Hančák. So spoluhráčmi sa ale dlho netešil, pretože o tri minúty Trnava vďaka Čunderlíkovi vyrovnala. V 14. minúte hrali hostia dvadsať sekúnd v početnej výhode o dvoch hráčov, ale HK 32 Liptovský Mikuláš oslabenie prežil bez ujmy. Naopak, mohol sa dostať do vedenia, šance Kurica či Kaduru v sieti neskončili.

Na začiatku prostrednej časti hry poslal hostí do vedenia v presilovej hre Barčák. Trnava sa z tesného náskoku dlho netešila, v 25. minúte vyrovnal Piatka. V tejto časti hry si obidva tímy často pomáhali nedovolenými zákrokmi. Radosť na mikulášsku striedačku mohol priniesť Piatka, ale so Stachom si neporadil.

Záverečná tretina vyznela pre domácich veľmi zle. Hoci v 50. minúte pekne vystrelil Bartík, v 53. minúte poslal hostí do vedenia Horský, o tri minúty to už bolo 2:4 po Hlavnovom góle. To už niektorí diváci nevydržali a začali odchádzať zo štadióna. Prehra Liptovského Mikuláša je nečakaná.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „Dnešné stretnutie sa mi hodnotí ťažko. Po výbornom výkone na ľade lídra zo Spišskej Novej Vsi niektorým hráčom napršalo do nosa. Mysleli si, že víťazstvo príde samo. K zápasu nepristúpili tak, ako sme ich pripravovali. Hrali sme veľmi nedisciplinovane, mali sme veľa vylúčených. Víťazstvo hostí je zaslúžené. Hokej sa hrá na góly, nie na šance.“

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Gladiators Trnava 2:4 (1:1,1:1,0:2) Góly: 3. Hančiak (Penák, Mravec), 25. Piatka (Pleva, Devečka) – 6. Čunderlík (Čavrík, Schmidt), 22. Barčák (Poláček, Mertel), 53. Horský (Barčák), 56. Hlavna. Liptovský Mikuláš: Palko – Hyben, Klepáč, Kuric, Kledrowetz, Hančiak, Penák, Mravec, Nitriansky, Beňa, Kokavec, Piatka, Bartík, Pleva, Kadura, Paukovček, Staroň. Trnava: Stacho – Šimka, Zachar, Schneider, Reho, Hlavna, Grman, Horský, Schmidt, Martel, Bohunický, Gráčik, Poláček, Čunderlik, Jančovič, Barčák, Čavrk, Hano.

Vyjadrenie trénera sme doplnili o 19:25 hod.