Pavol Tomčík Hokej

Neporaziteľní Liptáci: Hokejisti MHK 32 vyhrali šiestykrát v rade!

Výhra na nulu, zisk ďalších troch bodov do tabuľky a predĺžená séria bez prehry na číslo šesť. Taká je aktuálna realita okolo hokejového mužstva MHK 32 Liptovský Mikuláš.

Ilustračný obrázok k článku Neporaziteľní Liptáci: Hokejisti MHK 32 vyhrali šiestykrát v rade!

Zverenci trénerského dua Marián Horváth – Ivan Droppa zdolali pred vlastným publikom gladiátorov z Trnavy presvedčivo 4:0. Liptákom dnes vychádzali najmä presilové hry, tri zo štyroch gólov totiž do trnavskej siete padli v početnej výhode.

V piatej minúte stretnutia bolo po góloch Macíka, resp. Bartíka už 2:0. Obe mužstvá si potom dali na dlhých 43 minút „gólovú“ pauzu, no potom sa o slovo prihlásili opäť domáci. Kuric s Marcinkom spečatili pre MHK 32 výhru 4:0. Čisté konto si v bránke „Ešky“ premiérovo v tejto sezóne udržal gólman Hollý.

Prvá hokejová liga pokračuje v piatok svojim 12. kolom. Priebežne piate mužstvo tabuľky sa predstaví opäť pred vlastnými divákmi, „Horváthovci“ privítajú silné Michalovce. Začiatok stretnutia o 17:00 hod.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Trnava 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 1. Macík, 5. Bartík, 48. Kuric, 56. Marcinko
Rozhodovali: Husár – Pribula, Šoltés
Vylúčení: 8:12 navyše Kuric 10 min za napadnutie hlavy a krku – Baran 10+DKZ za nešportové správanie a Lisoň 10 min za nešportové správanie
Presilovky: 3:0
Oslabenia: 0:0
Divákov: 480
Zostava MHK 32: Hollý – Školiak, Mezovský, Duriš, Nitriansky, Moravčík, Holiga, Janči, F. Oravec – Bartík, Kuric, Macík – Marcinko, Trochta, M. Oravec – Uhrík, Piatka, Legerský – Klimčík, Divok, Poliaček. Tréner: Marián Horváth