Nové autobusy pre dovolenkárov na Liptove: Prvé dni s prekvapením

Pre dovolenkárov na Liptove je k dispozícii nová autobusová linka. Kedy a kadiaľ bude premávať?

Ilustračný obrázok k článku Nové autobusy pre dovolenkárov na Liptove: Prvé dni s prekvapením
Zdroj: TASR

Dovolenkárov v jednom z tradične najnavštevova­nejších slovenských regiónov, vozí od piatka za hlavnými atrakciami Liptova nová autobusová linka Cyklo & Aqua bus. Prvé tri dni ho môžu domáci i turisti využiť úplne zadarmo.

„Nová služba pre našich návštevníkov je bezpečnou alternatívou pre cyklistov, najmä rodiny s deťmi sa vďaka nej môžu vyhnúť frekventovanej vozovke. Turisti a cyklisti si tiež môžu skrátiť svoj výlet alebo sa dostať bližšie k niektorým trasám a cyklotrasám, čo ocenia aj tí menej zdatní,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Ján Blcháč.

Cyklo & Aqua busy budú premávať každý piatok, sobotu a nedeľu. Ľudí prepravia z Liptovského Mikuláša k Liptovskej Mare či do Bešeňovej. Zároveň sa turisti vďaka prívesnému vozíku na bicykle dostanú bližšie k nástupom na vybrané cyklotrasy. Každý piatok večer zvezie linka dovolenkárov za letným programom do historického centra Liptovského Mikuláša. Do Lúčok pôjde vždy v sobotu, kedy má autobus predĺženú trasu do Ružomberka. „V minulosti sme už prevádzkovali cyklobus, ale jeho koncept bol iný a pre dovolenkárov komplikovaný. Preto sme to tentokrát vymysleli tak, že spájame peších turistov aj cykloturistov a veríme, že ich pobyt v našom regióne bude aj vďaka linke pestrejší a pohodový,“ doplnila riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame