Michal Paška Futbal

O nezaslúženej prehre rozhodla jedenástka v závere

Obrovské sklamanie zavládlo v šatni MFK Tatran Liptovský Mikuláš po stretnutí 22. kola druhej futbalovej ligy na ihrisku Podbrezovej. Tatran dnes prehral gólom z pokutového kopu v samom závere.

Úvodný polčas patril domácim hráčom. Skóre otvárali v 24. minúte. Tatranu sa podarilo vyrovnať po štandardnej akcii zo 43. minúty, úspešným strelcom bol kanonier Tomko. To ešte nebolo všetko, do konca polčasu Podbrezová zvyšovala na 2:1.

„Druhý polčas sa jednoznačne niesol v našej réžii. Súpera sme nepustili do šance. Po hodine hry sa nám vďaka Labaškovi podarilo vyrovnať. V 80. minúte mal veľkú šancu Popík. Išiel sám na brankára, ale neuspel,“ zhodnotil pre www.mikulas24.sk tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš Peter Kurek.

V závere sa udialo niečo, čo sa Mikulášanom zrejme asi ani nesnívalo. „Stopér domácich sa potkol sám o seba. Rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý domáci hráč premenil. Prehrať v Podbrezovej sme si dnes určite nezaslúžili. Sme veľmi sklamaní,“ nezakrýval emócie tréner MFK Tatran.

FO ŽP Šport Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1) Góly: 24. Stojanovič, 44. Čekovský, 89. J. Pančík (z pokutového kopu) – 43. P. Tomko, 63. Labaška. Žlté karty: 24. Stojanovič, 69. Trnovec – 34. I. Líšivka, 65. Rezer, 73. Kubus, 89. Šupej. Rozhodovali: Trutz – Jenčura, Martiš. **Divákov: 810. **Liptovský Mikuláš: Šavol – Virgala, Šupej, Labun, Moravčík (60. Popík), Líšivka, Rezer (90. Paděra), Labaška, Kubus, Tomko, Fótyik (45. Balluch).

ilustračné foto: autor