Pavol Tomčík Hokej

Obrovská smola: Liptáci prehrali prvé semifinále v poslednej sekunde!

Už už sa v Bardejove schyľovalo k samostatným nájazdom, keď v poslednej sekunde predĺženia rozhodli domáci hokejisti o svojom víťazstve v prvom semifinále play-off prvej hokejovej ligy. Mikulášanom ostali len oči pre plač.

Ilustračný obrázok k článku Obrovská smola: Liptáci prehrali prvé semifinále v poslednej sekunde!

Bardejov viedol pred viac ako 1300 divákmi v 33. minúte už 2:0, no hokejisti Liptovského Mikuláša zdvihli hlavy a duel dokázali poslať do desaťminútového predĺženia. Na vytúžených 2:2 vyrovnal v samom závere svojim 30. gólom v sezóne najlepší strelec MHK 32 František Poliaček. Hrdinom stretnutia sa stal Bardejovčan Matis, jeho gól sekundu pred koncom predĺženia znamenal vedenie Bardejova v sérii 1:0. Druhý duel, opäť na Bardejovskom ľade, je na programe už v utorok o 17:30 hod.

HC 46 Bardejov – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 24. Belušár, 33. Valentín, 70. Matis – 36. Kubovčík, 60. Poliaček
Rozhodovali: Štefik – Vyoral, Smrek
Vylúčení: 2:6
Presilovky: 1:0
Oslabenia: 0:0
Zostava MHK 32: Hollý – Devečka, Bakoš, Holiga, Špila, Nitriansky, Školiak, Bača, Janči – Macík, Kuric, Bartík – Vartovník, Matejka, Roháč – Kubovčík, Broska, Poliaček – Števuliak, Sukeľ, Janček. Tréner: Marián Horváth
Stav série: 1:0