Michal Paška Hokej

Paukovček má sezónu rozbehnutú výborne

V piatkovom zápase prvej hokejovej ligy, v ktorom na seba narazili HK 32 Liptovský Mikuláš a HK Púchov, zaznamenal domáci útočník Lukáš Paukovček dva dôležité góly.

Práve vďaka jeho prvému presnému zásahu sa Mikulášania dostali do vedenia 2:1 po remízovej prvej tretine. Druhým gólom Lukáš zvyšoval na 3:1. Nakoniec hráči HK 32 Liptovský Mikuláš vyhrali vysoko 8:2, z čoho mal talentovaný mladík po zápase pochopiteľne radosť. Nezabudol priznať, že úvod ale nebol podľa predstáv.

„Nezačali sme najlepšie. Ako keby sme sa len rozohrávali. Potom sme hrali veľa presiloviek, z ktorých sa nám podarilo skórovať,“ zhodnotil Lukáš šesťdesiat minút na ľade.

Sezóna mu zatiaľ vychádza veľmi dobre. Nečudo, veď v štrnástich stretnutiach zaznamenal v kanadskom bodovaní tucet bodov. „Zatiaľ nám to sype aj Dominikom Kadurom. Keby tak vydržalo aj naďalej, bolo by to dobré.“