Posledný zápas sezóny: Tatran zdolal rezervu Žiliny

Futbalisti Liptovského Mikuláša odohrali posledný zápas vo svojej sezóne. Na domácom ihrisku zdolali rezervu Žiliny.

Tomáš Batiz

Už od úvodných minút boli lepší hostia zo Žiliny, ktorí herne dominovali, kombinovali, ale pred brankárom Šavolom sa nedokázali presadiť. V 27. minúte to vyskúšal Mbah, ktorý síce mikulášskeho brankára prekonal, ale lopta skončila iba na brvne. O päť minút neskôr mohol zmeniť stav stretnutia Hrnčár, lenže vo vyloženej šanci netrafil loptu ideálne. Na opačnej strane pohrozil Porebma, ale jeho strela v závere prvého polčasu gólom neskončila.

„V prvom polčase súper herne dominoval. Ťažko sme sa bránili proti ich kombinačnej hre, ale príležitosti nepremenili,“ skonštatoval Ján Papaj, športový riaditeľ a hráč MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Tatran herne ožil

V druhom polčase prebrali Liptáci iniciatívu a s vlastným publikom sa chceli rozlúčiť s plným ziskom bodov. Aktívny bol najmä mladý Staš, ktorý ponúkal šance pre Laca a Matića, lenže Bajzu nedokázali prekonať. Skóre sa napokon menilo až v 68. minúte, v ktorej centrovanú loptu pred žilinskou bránou pretlačil do siete Papaj. V záverečných minútach potvrdil víťazstvo Liptovského Mikuláša Matić, po tom čo premenil načasovanú prihrávku od Staša.

"V druhom polčase sme ožili. Podarilo sa nám dať dva góly a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Sezóna skončila, teraz si chvíľu oddýchneme a potom začína príprava na ďalší ročník,“ dodal Papaj.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MŠK Žilina B 2:0 (0:0)

  • Góly: 68. Papaj, 84. Matić
  • MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol – Očenáš, Janec, Papaj, Andrić, Poremba, Matić, Laco, Staš, Lišivka, Kucharčík
  • MŠK Žilina B: Bajza – Majdan, Moško, Ďuratný, Sluka, Václavík, Mbah, Michlík, Boženík, Klec, Hrnčár
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame