Michal Paška Futbal

Pre Tatran bola bránka primalá, líder nezaváhal

Sto rokov oslavujúci futbal v Liptovskom Mikuláši dnes ponúkol zápas domáceho MFK Tatran s lídrom z Myjavy. Ten si z Liptova odviezol všetky tri body. V stretnutí 27. kola druhej ligy zaslúžene zvíťazil.

Líder tabuľky mal v Liptovskom Mikuláši raketový vstup. V 3. minúte otvoril skóre z čista jasna hlavičkou Sládek. Úvodné dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo. O štyri minúty si po rohu hosťujúci obranca takmer strelil vlastenca. Vedľa ľavého horného rohu bránky smeroval v 10. minúte Bruškov trestný kop.

Následne mala Myjava výbornú šancu, Ďurčo v bránke Mikulášanov loptu s námahou vytlačil. V 24. minúte Petráš výborne našiel Saba, ktorý hlavičkoval vedľa. Potom sa hralo medzi šestnástkami a diváci žiadnu vážnejšiu šancu nevideli.

Myjava mala šancu na zvýšenie skóre aj po prestávke. V 66. strelec gólu Sládek mieril prudko k tyči. Čo im nevyšlo vtedy, vyšlo v závere zápasu. Presnejšie v 87. Minúte, keď sa Sabo sám rútil na Ďurča. Spravil kľučku, obišiel ho a bezpečne poistil výhru svojho tímu.

**Peter Kurek, tréner Liptovského Mikuláša: **„Blahoželám súperovi k víťazstvu. Kvalita a skúsenosti boli na jeho strane. Ustál náskok, ktorý ešte dokázal zvýšiť. Dnes sme strieľali slepými nábojmi. Snahu hráčom uprieť nemožno, ale ani raz netrafili bránku. Mrzia ma naše štandardné akcie, na ktoré sme sa pripravovali.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – TJ Spartak Myjava 0:2 (0:1) Góly: 3. Sládek, 87. Sabo. Rozhodoval: Piatka. Žlté karty: **Boškovič, Lišivka – Neoveský. **Divákov: 650. **Liptovský Mikuláš: Ďurčo – Labaška, Janec, Paděra, Tomko (53. Balluch), Rezer, Pastva (20. Boškovič), Kubus (78. Šlosár), Líšivka, Moravčík, Fótyik. **Myjava: Solnička – Chalány, Štrba, Kosík, Ďuriš, Petráš (90. Manák), Častulín, Sládek (73. Neoveský), Duga, Bruško (82. Ulrich), Sabo.